nahoru

10 nejlepších knockoutů velikána Mika Tysona. Takhle posílal k zemi svoje soupeře

kla 4. září 2020 • 13:40
Video se připravuje ...
Mike Tyson a jeho 10 nejslavnějších KO
• video: 
Facevbook

Mike Tyson je bezesporu jedním z nejslavnějších sportovců všech dob. Na tom, jak dobrým byl boxerem, už se fanoušci a odborníci příliš neshodnou. Jedno je ale jisté, síla a přesnost jeho knockoutů si dokonce i v dnešní době těžko hledá konkurenci. 

Iron Mike, jak je dnes již čtyřiapadesátiletý Američan přezdíván, pochází z Brooklinu. Když vypráví o svém dětství, popisuje sám sebe jako chlapce, ze kterého byla matka vždy nešťastná a nikdy neměla důvod proč být na něj pyšná. Již ve třinácti letech měl za sebou 38 zatčení. Přichycen byl například při drobných krádežích, nebo bitce s jinými dětmi.

Pravděpodobně právě díky těžkému životnímu startu si Mike z dětství odnesl mnoho "démonů", které ventiloval přílišnou agresivitou, která mu sice pomáhala vyhrávat zápasy, ale také důkladně ničila auru úspěšného sportovce. Boxerská legenda, která se ve 20 letech stala nejmladším šampionem těžké váhy, své excesy ale nezakrývá. "Byl jsem prase. Expert na ubližování lidem," hodnotí sám sebe ve vlastním životopisu. 

Přestože je Tyson znám spíše pro své kontroverzní činy, než sportovní úspěchy, jedno se mu ale upřít v boxu nedá. Bezesporu je králem knockoutů. Za svou dlouholetou kariéru vybojoval celkem 50 výher a z toho 44 vítězství bylo na KO či TKO. Podívejte se na ty nejlepší z nich.

 

kla


Klíčová slova: VIDEO, USA, box, Mike Tyson, boxer, knockoutDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.