nahoru

Polibek pro Susan

Lenka Krbcová 17. dubna 2009 • 12:41

Titulkům typu Nepolíbená Skotka britským idolem! Nejošklivější zpěvačka uchvátila porotce i diváky. Dobrovolnice v kostele hvězdou... nelze odolat. Chtěla jsem taky vidět a slyšet tu pannu nehezkou.

Titulkům typu Nepolíbená Skotka britským idolem! Nejošklivější zpěvačka uchvátila porotce i diváky. Dobrovolnice v kostele hvězdou... nelze odolat. Chtěla jsem taky vidět a slyšet tu pannu nehezkou.

Kamera televizní soutěže Britain's Got Talent mezi čekajícími spolehlivě vybere sedmačtyřicetiletou Susan Boyleovou. Těžko ji může nevybrat. Účes neupraveného pudla, rašící knírek, dvě tři brady, šatky jak z vesnické tancovačky socialistického Československa. Láduje se svačinou a drobky lítají okolo.
Moderátoři se uchechtávají a všichni vespolek se těší, jaká bude prča. Susan vpochoduje na pódium. Porotce povytáhne obočí. Susan se rozvlní v bocích. Moderátoři v zákulisí vybuchují smíchy. Susan prohlašuje, že chce být úspěšnou zpěvačkou. Publikum se svíjí. Pak Susan začne zpívat. Oči se třeští, brady padají, ohromený výdech a už celý sál stojí a tleská.
Ta bábrle v šíleném ohozu se chová naprosto suverénně, v tu chvíli je královnou, za bouřlivých ovací rozesílá polibky.


Nadchla porotu i diváky, klip s jejím vystoupením se na YouTube stal bleskurychle hitem.
Vyvolala by takovou pozornost, kdyby byla hezká? Mladá?
Nádherná blondýna britským idolem! Přečetli byste si takovouhle zprávu?
Krásná zpěvačka uchvátila porotce i diváky. Hmmm, takových je.
To ty pohádky v nás. O Popelkách, ošklivých káčátkách a nejmladších synech, co ke štěstí nakonec zaslouženě přišli a přestali být terčem ústrků a posměchu.
Zajímalo by mě, co bude se Susan dál. Všichni ti vizážisté a stylisté ji jistě přečesají, obarví, depilují, nalíčí, převléknou. Naučí ji ladně chodit a neprskat drobky do kamery. Zpívat přece už umí, a zatraceně dobře.
Možná z ní bude „jen“ výborná zpěvačka s minulostí ošklivé kostelní pomocnice; možná zůstane svá, nepolíbená.
Ale právě ten polibek bych jí přála; tím přece končí každá správná pohádka.


Video: SUSAN BOYLE – BRITAIN'S GOT TALENT 2009 (YouTube.com)
Video: SUSAN BOYLE ON THE EARLY SHOW (TVguide.com)

Lenka Krbcová