nahoru

Agenti – ano, či ne?

Pavel Kovář21. listopadu 2007 • 08:55

Fotbalista David Limburský přestoupil v létě z Plzně do Sparty, ale smlouvu uzavřel s pražským klubem sám, bez svého agenta, s nímž ale tehdy měl platnou smlouvu. Agent Zdeněk Nehoda, kdysi kanonýr Dukly a národního týmu, tak přišel o provizi, s čímž se nehodlal smířit. Nyní mu arbitrážní komise svazu dala za pravdu a hráče odsoudila k úhradě pokuty ve výši miliónu korun. Je to pěkná pálka, ale smlouva je smlouva.


Agenti ve fotbale se kdekomu mohou jevit jako příživníci, co bohatnou z výdělku jiných. Leč na druhou stranu je fakt, že jedině agent může fotbalistovi sehnat či vyjednat zajímavé a dobře placené angažmá, zejména směrem do zahraničí. Takže mít agenta se vyplatí. A naopak agentovi se vyplatí mít ve stáji šikovné koníky a nabízet je na trhu, starat se o ně, zařizovat jim nejrůznější servisní záležitosti. České kluby někdy agenty velebí, když jim prodají hráče do ciziny a dodají peníze do pokladny, ale stejně tak je kvůli jejich jiným aktivitám leckdy nenávidí. Zarážející je i fakt, jak mnoho lidí se dobře živí fotbalem, jenž v našich domácích poměrech nemá bůhvíjak vysokou sledovanost.


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Kurzy měn
25,540
21,730
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější