Václav Klaus ml.: Když Praze vládnou aktivisté a dobrodějové... | Reflex.cz
nahoru

Václav Klaus ml.: Když Praze vládnou aktivisté a dobrodějové...

Marek Stoniš26. ledna 2018 • 12:00
Jan Čižinský, Adriana Krnáčová, Martin Stropnický
Jan Čižinský, Adriana Krnáčová, Martin Stropnický
• foto: 
ČTK

Vládě Andreje Babiše, zavřeným obchodům o svátcích, bruselským nařízením i Pavlu Bémovi se v pravidelné páteční rubrice tentokrát věnuje poslanec ODS Václav Klaus ml.

1. Lidovci chtějí prosadit zavřené obchody ve všechny státní svátky, nejen ty vybrané jako dosud. Proč jen o státních svátcích, neměli by poslanci nechat zavřít obchody i o nedělích a určit jim pevné zavírací hodiny?

Byl jsem spolupředkladatelem návrhu, který rušil jakékoli zákazy a příkazy komukoli, kdy má otevírat svůj obchod nebo zavírat. Koalice lidovců, socialistů, komunistů a ANO byla proti.

2. Miloš Zeman znovu změnil názor a stíhaného Andreje Babiše jmenuje podruhé předsedou vlády, i když nebude mít garantovaný 101 hlas. Může mít taková vláda váš hlas?

Těžko budu hlasovat pro vládu nějaké jiné strany (jiných stran). Ledaže by plnila 100 % volebního programu, s nímž jsem oslovoval lidi a kandidoval. To je pravděpodobnost asi 1: 1 000 000.

3. Část sociální demokracie jedná o vstupu do Babišovy vlády. Dokážete odhadnout, jaký to může mít vliv na preference ČSSD?

Vliv na preference bude asi stejný jako za jejich čtyřletého společného vládnutí.

Když městu vládnou malíři čar aneb Nesmyslné nápady aktivistů na radnicích

4. Evropský soudní dvůr vydal nález, že Česká republika znovu porušuje unijní pravidla — tentokrát tím, že řidiči náklaďáků mohou řídit i mikrobusy. Chystáte v Poslanecké sněmovně rychlou nápravu?

Nikdy nehlasuji pro povinná bruselská nařízení, která máme implementovat do našeho právního řádu. Považuji to za ponižující.

5. V pražských Dejvicích instalovala radnice lavičku Ferdinanda Vaňka (Václava Havla) za 850 000 korun. Kolik takových laviček náš veřejný prostor potřebuje?

Ať si říká třeba o primátoru Bémovi každý, co chce (část je jistě oprávněná), ale za jeho vlády se postavil tunel Blanka, západní okruh, otevřel nový krásný most, spousta stanic metra... Teď, co městu vládnou tihleti aktivisté a dobrodějové, akorát jeden most spadl a jeden zavřeli. Zato na sebe podávají trestní oznámení, dělají „transparentnost“ a instalují lavičky pomalu za milión.

Opravovat mosty nebylo pro radnice dostatečně sexy, teď musí tahat za záchrannou brzdu
Pod Krnáčovou se všichni nenávidí. Nechci bydlet ve městě, kde padají mosty, říká…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější