nahoru

Novináři mají politiky za nepřátele. Chtějí je škrtit nebo jim nafackovat. Já chci férovou show, říká Šulcová

Martin Bartkovský 7. července 2021 • 16:00
Video se připravuje ...
Reflex podcast: Moderátorka Frekvence 1 Helena Šulcová
• video: 
Reflex.cz

Moderování či reportérské práci se věnuje už dvacet let. Helena Šulcová patří ke stálicím českého rozhlasového éteru a pravidelně zpovídá nejen politiky, ale i celebrity či vědce. Jaký byl její první rozhovor? Jaký je její vysněný host? A proč se nyní pustila do podcastu Mezi čtyřma očima, kde zpovídala třeba Jiřího Ovčáčka, Helenu Vondráčkovou nebo Pavla Béma? Nejen o tom je náš rozhovor v úvodu článku.

„Čím dál víc zjišťuji, že mě baví si povídat s jinými lidmi, než jsou politici. Baví mě bavit lidi, a proto si myslím, že mám ideální prostor v podcastu,“ říká Helena Šulcová, která moderuje na Frekvenci 1 pořad Pressklub. S novinařinou začala v roce 1999 na regionální úrovni, ale velmi brzy se začala věnovat moderaci. Kromě současného působení jste ji mohli vidět a slyšet i v Českém rozhlase, České televizi nebo v TV Seznam.

„České rozhovory s politiky se posunuly. Mám pocit, že dnes se musí politik přiškrtit za každou cenu. A potom jsou ty rozhovory prostě negativní. Mně nevadí se s tím politikem pohádat, na druhou stranu ale chci udělat i fór a trochu to odlehčit. Kolegové novináři berou politiky automaticky jako nepřátele,“ dodává Šulcová s tím, že i u rozhovoru s politikem by se měl posluchač pobavit.

Jakou první otázku by položila Andreji Babišovi? Co si myslí o Pavlu Novotném? A jak se změnila profese moderátora za poslední dvě dekády? To a mnohé další se dozvíte v rozhovoru ve videu výše.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.