nahoru

Koronavirus není zkouškou lidstva, tou je chudoba a vraždy. Pandemie je příležitost, shodují se duchovní

Adéla Knapová, Bohumil Pečinka 10. dubna 2020 • 16:30
Video se připravuje ...
Bytový seminář Adély Knapové a Bohumila Pečinky: Pravoslavný kněz Pavel Milko a husitský duchovní Martin Chadima
• video: 
Martin Bartkovský

Jak prožíváte letošní Velikonoce? V době zavřených kostelů a bez setkávání s rodinami a přáteli, bez pomlázky… V bytovém semináři se sešli dva duchovní, jeden pravoslavný a druhý husitský. Řeč byla o víře i Velikonocích. Podívejte se na video.  

Víte, proč Velikonoce vůbec slavíme a co znamenají v křesťanské tradici? A je současná krize a tedy i fakt, že i ty nejvýznamnější chrámy světa zůstávají možná podruhé v novodobé historii lidstva zavřené, znamením? Znamením čeho?  Příchodu Antikrista? Nebo naopak Ježíše? Znamením, že se máme kát? Že je načase se usebrat, dotknout svého nitra a hledat spásu duše? Že si máme uvědomit, že vůbec nějakou duši máme?

V našem už čtvrtém bytovém semináři v době koronavirové pandemie se v bytě pod Petřínem Adéla Knapová a Bohumil Pečinka sešli k neformálnímu povídání s pravoslavným knězem, překladatelem z řečtiny, veganem, pedagogem a bývalým punkerem Pavlem Milkem a knězem církve husitské a středoškolským učitelem Martinem Chadimou.

Další bytové semináře najdete ZDE >>>

Adéla Knapová, Bohumil Pečinka
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.