nahoru
Premium Reportáže

EXPOnovaná 2020: Český stánek má v klimatizované místnosti chlazenou plzeň a vyrábí vodu ze vzduchu

Blanka Solařová 8. října 2021 • 16:10
Zajímá-li vás budoucnost, budete překvapeni, s jakými technologickými zázraky se zde setkáte
Zajímá-li vás budoucnost, budete překvapeni, s jakými technologickými zázraky se zde setkáte
• foto: 
Profimedia.cz

Konečně, po ztraceném koronaroku, otevřela Dubaj brány celosvětové výstavy EXPO 2020 pod heslem „Propojení myslí, vytváření budoucnosti“.

Na EXPO jsem se vypravila hned v první den otevření a jako pomocníka jsem si přivezla svého manžela H., který pracuje pro dubajskou vládní firmu, a má tedy větší přehled o technologiích budoucnosti (a vstupenku zdarma, neboť tam jeho firma také vystavuje).

Co se týče výstav, mám s čím porovnávat. Jsem totiž z Brna a v roce 1988 jsem navštívila brněnské Výstaviště, kde se pořádal veletrh loveckých psů. Dubajské EXPO je tedy o hodně větší, a mám-li hledat vhodná adjektiva k popisu, zvolím asi „inovativní a moderní“. EXPO se rozkládá na ploše 4,38 čtverečního kilometru a vystavuje zde 192 zemí světa (Slovensko otevře pavilón až v polovině října). Každá země má pavilón postavený na míru, všechno je nové, čisté, barevné, veselé, osázené stromy a rostlinami.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.