Ondřej Neff: Migrace je nezastavitelná a šaría bude nutnost, uvidíte do 15 let. Grety se nebojím, je mi jí líto | Reflex.cz
nahoru

Ondřej Neff: Migrace je nezastavitelná a šaría bude nutnost, uvidíte do 15 let. Grety se nebojím, je mi jí líto

Čestmír Strakatý20. června 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Ondřejem Neffem
• video: 
Prostor X

Spisovatel a publicista Ondřej Neff je naprostý technooptimista. Vybočuje tím z řady. Vadí mu klimatické šílenství, i když přiznává, že má taky pozitivní dopady. Mladé aktivistky Grety Thurnbergové se nebojí, ale vadí mu, že jí manipulují. Kdo teď nešíří apokalyptické vize, je podle něj z diskurzu vyřazen. Zároveň ale říká, že migraci nejde zastavit a že tu brzy budeme žít jako v Blade Runnerovi. To je prý realistický odhad.

Neff tvrdí, že teď jsou v módě hrůzné vidiny budoucnosti. Jsme podle něj ve fázi ideologického třeštění a klimatické hysterie. Lidi si všimli, že je životní prostředí ohrožené, ale nehledají racionální řešení. Neff mluví o ekologismu, který mu připomíná náboženství a nenabízí pozitivní řešení. Gretu Thurnbergovou podle něj vodí po světě jako cvičeného medvěda a hučí jí do hlavy, co má říkat. Prý se jí ale nebojí.

Tlak na výrobu elektromobilů bude mít podle Neffa devastující ekonomické důsledky. Jde prý o podřezávání větve pod vlastním zadkem, protože elektromobily jsou prakticky nepoužitelné. Mluví o bombách na 4 kolech a nikdo neví, co se bude dít, až se víc rozšíří.

 

Okamura: Nechci zemřít, a tak bojuju proti automobilovým městům. Lidstvo nemá na výběr,…

Neff říká, že i v souvislosti s klimatem bude migrace nezastavitelná. Budeme podle něj žít jako ve filmu Blade Runner, kde je společnost výrazně rozdělená na chudé a bohaté. Bojí se fašistických sil, které budou těžit z nespokojenosti. 21. století prý bude plné problémů a sociálního pnutí. Ohrazuje se proti tomu, že by i on šířil apokalyptickou vizi. Je to prý realita.

Proč se v souvislosti s elektromobily bojí Ondřej Neff havárií a požárů? V čem je Greta Thurnbergová čistá duše a jak je zneužívaná? Jak naši společnost změní migrace? A proč bude právo šaría nutnost?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Nebude voda ani potraviny, Česko se mění v poušť a bude to určitě horší, máme už jen…

Profesor Storch: Hrozí vymírání a války o vodu, nemůže za to ale změna klimatu. Česko…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější