Miroslava Němcová: Buší mi srdce, ale nevzdám to. Babišovi voliči chtějí zpět totalitu, jde mu o miliardy pro sebe | Reflex.cz
nahoru

Miroslava Němcová: Buší mi srdce, ale nevzdám to. Babišovi voliči chtějí zpět totalitu, jde mu o miliardy pro sebe

Čestmír Strakatý18. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Miroslavou Němcovou
• video: 
Prostor X

Zásah komunismu do společnosti byl enormní a trvá dodnes. Poslankyně ODS Miroslava Němcová si tak vysvětluje potlesk lidí v rámci zdanění církevních restitucí i narůstající sebevědomí komunistů. Ti bývalí teď podle ní cítí, že znovu přišla jejich šance. Vidí se v Andreji Babišovi a prezident Zeman je jejich krysař. Němcová míní, že ODS může Babiše porazit. I když teď strana řeší taky své vlastní problémy.

my.

ODS se podle Němcové drží základních principů, na kterých byla postavená. Kritiku exprezidenta Klause odmítá. Jeho syn prý asi chce být mučedníkem a zřejmě chystá vlastní politický projekt. Mohl by vést jeho kandidátku do Evropského parlamentu nebo kandidovat na prezidenta. Němcová sama kandidaturu nevylučuje, na případné oznámení je ale podle ní brzy.

Cítí přitom velkou odpovědnost a silnou vazbu se svými voliči. Tvrdí, že jí teď ve sněmovně buší srdce, například když mluví komunisté o církevních restitucích, ale z boje se prý neutíká a ona to v žádném případě nevzdá.

Fenič: Spletl jsem se v Češích, vzdělaný národ by Zemana nezvolil. Z Česka radši…

Němcová říká, že Babiš na sebe nabalil voliče, kteří se po roce 1989 ocitli na druhé koleji. Podporují ho podle ní bývalí komunisté nebo ti, kteří taky byli na seznamech StB. Chtějí zpátky totalitu, a tak slyší i na lákavou písničku Miloše Zemana. Prezident je teď podle Němcové silnější a má nad Babišem navrch.

Němcová si myslí, že v roce 2013 tu proběhl puč podobný těm z jihoamerických zemí. Podmínka v jedné větvi kauz Jany Nagyové a Petra Nečase prý ukazuje, že se stalo něco divného. Mluvilo se podle ní o největší korupční kauze, ale to zásadní se nepotvrdilo. Z onoho puče přitom údajně profitoval Andrej Babiš.

Jak chce ODS Andreje Babiše porazit? Proč je premiérova prozápadní politika podle Němcové jen hra? Proč jsou příčiny dnešní politické a společenské situace v komunismu? A co ji motivuje v politice pokračovat, i když je už někdy unavená?

Profesor Höschl: Pojem psychopat se zneužívá, kvůli Babišovi jsem dostal čočku, o…

Babišova výdrž je neuvěřitelná, nikdo ho teď nemůže porazit. Dělá to správně, Češi jsou…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější