Babiš by měl jít okamžitě do vazby, v Česku došlo k převzetí státu, říká jeho exnáměstek a senátor | Reflex.cz
nahoru

Babiš by měl jít okamžitě do vazby, v Česku došlo k převzetí státu, říká jeho exnáměstek a senátor

Čestmír Strakatý13. listopadu 2018 • 15:56
Prostor X: Rozhovor s Lukášem Wagenknechtem
• video: 
Prostor X

Buď půjde premiér Andrej Babiš do vazby, nebo selhal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, říká novopečený senátor a bývalý náměstek na ministerstvu financí Lukáš Wagenknecht, který je znepokojený posledním vývojem. Premiér je podle něj stíhaný v kauze dokázaného podvodu a může ovlivňovat vyšetřování, proto by neměl zůstat na svobodě. Senátor říká, že další kroky budou na politicích, ve hře je i konec jeho vlády.

Wagenknecht vysvětlením Andreje Babiše nevěří. V minulosti už totiž údajně opakovaně lhal. Připouští přitom, že syn Andreje Babiše může být skutečně psychicky nemocný a že může jít i o vydírání. I on se ale podle Wagenknechta mohl dopustit trestného činu. Klíčová teď je podle něj role vlády, Poslanecké sněmovny a orgánů činných v trestním řízení.

Pirát Bartoš: Babiš denně vydělá jako Češi za rok, v Agrofertu spoří na důchod, chceme…

Andreje Babiše mladšího vypátrali ve Švýcarsku reportéři Seznamu. Řekl jim, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Premiér Babiš prý chtěl, aby zmizel z Česka. Babiš mladší zároveň tvrdí, že podepisoval dokumenty spojené s Čapím hnízdem. Přiznal přitom zároveň, že trpí zdravotními problémy, byl jako pacient v Národním ústavu duševního zdraví a v současnosti bere léky.

Babiš se proti reportáži ostře ohradil. Tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný a že z Česka odjel dobrovolně. Ze strany Seznamu jde podle něj o manipulaci a tlak novinářů na vyšetřování. Zároveň mluví o honu na jeho rodinu.

Premiér Babiš v minulosti uváděl, že v době, kdy farma Čapí hnízdo získala dotaci, vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky, nynější manželky Moniky Babišové. Opoziční strany teď chtějí svolat mimořádnou schůzi poslanců a žádají detailní vysvětlení. Někteří volají po vyvolání hlasování o nedůvěře vládě.

Zemana za sto let doceníme jako velikána, Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře, říká…
Ondráčka: Babiš pláče, ve skutečnosti ale řídí Agrofert a jde o miliardy, konečně máme …
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější