Pirát Hřib: Nebudu druhá Krnáčová, studoval jsem ji, chceme primátora a jasno bude do týdne | Reflex.cz
nahoru

Pirát Hřib: Nebudu druhá Krnáčová, studoval jsem ji, chceme primátora a jasno bude do týdne

Čestmír Strakatý10. října 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor se Zdeňkem Hřibem
• video: 
Prostor X

Čeho jsou Piráti ochotní se vzdát, aby vládli v koalici na pražském magistrátu? Kandidát na primátora Zdeněk Hřib tvrdí, že hodnoty to nebudou. Trvá na tom, že radní nemají kumulovat funkce. Šéf Prahy sobě Čižinský má ale být zároveň starostou Prahy 7. Podle Hřiba je teď míč na jeho straně.

Piráti taky dál trvají na postu primátora. Získali totiž prý nejvíc hlasů a ty, které zmiňuje Jan Čižinský, tedy získané panašováním, jsou pro ně irelevantní. Sám Hřib tvrdí, že jeho nezkušenost není překážkou. Sledoval totiž jednání zastupitelstva online a účastnil se jednoho z výborů. Vyjednávání o koalici navíc podle něj ukáže, jestli na funkci má.

Chudoba Čechy neomlouvá, Babiš používá Hitlerovy metody a dveře Mordoru se otevírají,…

Hřib se nebojí toho, že by skončil jako Adriana Krnáčová. Studoval její rozhovory a tvrdí, že vidí velké rozdíly. Krnáčové a celému hnutí ANO podle něj chyběla pokora. Klíčové ale teď bude, jestli případné koaliční partnery přesvědčí o tom, že by primátorem měl být. Hřib věří, že ano.

Jeden z koaličních partnerů přitom byl terčem ostré loňské pirátské kampaně. Na autobusu vyobrazili a obviňovali Miroslava Kalouska, tedy místopředsedu TOP 09, které teď předsedá jejich partner pro vyjednávání Jiří Pospíšil. Hřib v tom nevidí problém ani nekonzistentnost. Mluví o povinnosti domluvit se na základě vůle voličů. Dodává, že jasno by mělo být do týdne. To má být hotový papír, na kterém bude napsané, na čem se s partnery dohodl. Pokud se tedy dohodnou.

Jak chtějí Piráti zajistit byty pro statisíce lidí? Jsou pro Zdeňka Hřiba důležitější funkce, nebo pirátské hodnoty? A jak se mu jedná se zkušenými politiky?

Vrazi Kuciaka možná zabili mnohem víc lidí, politici a zločinci jsou propojení i v…
Ekonom Pikora: Slyším tikat bombu, Evropa není připravená a krvácet budou všichni,…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější