nahoru

Prostor X

Dotkla jsem se Babišova ega, že z něj dělám blbce a jsem drzá, ale já se nebojím, říká starostka Pecková

Čestmír Strakatý 11. června 2020 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Petrou Peckovou
• video: 
Prostor X

Starostka Mnichovic Petra Pecková (nestr. za STAN) zkritizovala premiéra Babiše kvůli plánu vzít obcím peníze na kompenzace za dopady koronaviru. Dostala se do jeho „Čau lidi“, v reakci na to si s ním sjednala schůzku a další den se vládní politika změnila. Obce teď mají dostat zpět 1200 korun na občana. Říká, že se dotkla jeho ega a premiér jí v reakci na to všechno udělal zadarmo kampaň.

Vyčinil mi, že z něj dělám blbce a kazím mu PR, popisuje jednání s premiérem Pecková. Babiš se prý snaží každého kritika přesvědčit a získat na svou stranu. Kritikou se zabývá, až když se týká jeho mediálního obrazu. V rozhovoru popisuje ostré jednání s předsedou vlády i reakce, které se jí dostaly. Říká, že se odmítá bát, i když někteří jiní starostové promluvit nechtějí a bojí se třeba kontrol.

Pecková tvrdí, že obce přijdou o velké peníze a pocítí to taky místní firmy a řemeslníci, kteří přijdou o práci. Ozvala se jí řada starostů, včetně těch z hnutí ANO. Někteří její kolegové se ale bojí ozvat, třeba kvůli možným kontrolám. Pecková strach odmítá a s případnými kontrolami počítá. Její obec i přes změnu vládní politiky přijde o miliony.

Dopady koronaviru, včetně výpadku příjmů z daní, Mnichovice podle starostky možná připraví o klíčový investiční projekt. Vláda by si podle ní měla uvědomit, že obce jsou zásadní investoři i pro překonání krize. V rozhovoru taky popisuje nefunkční dotační systém, za který nemůže Evropská unie, ale Česko samo. Dává hned několik bizarních příkladů ze své praxe.

Jak těžké je pro české obce požádat o dotace? Jaké jsou před nimi překážky? Skutečně stačí ke změně vládní politiky kritizovat premiéra v médiích a na sociálních sítích? Jak dopadá pandemie koronaviru na obce a co všechno je ohrožené? A čím se starostka Pecková tak dotkla premiérova ega?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře