nahoru

Prostor X

Láska: Prymula zkouší, co všechno jim projde, Hamáček a Hrad zneužívají krize a podlézají Číně, nemůžu mlčet

Čestmír Strakatý 26. března 2020 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Václavem Láskou
• video: 
Prostor X

Maďarsko je vzor toho, kam bychom se neměli dát, Orbán krize způsobené koronavirem využívá na maximum, říká senátor a advokát Václav Láska. Česká společnost je jinde, ale i tak je třeba být ve střehu a dát si pozor na to, jaká opatření vláda zavede v dalších týdnech a měsících. Hned je ale třeba řešit podlézání Číně a rozbíjení evropské soudržnosti. To už totiž možná později nepůjde změnit.

Nemůžeme mlčet, některé skupiny zneužívají pandemie a to nepočká, tvrdí Láska. Mluví o lidech kolem prezidenta Zemana, skupině PPF a Petru Kellnerovi, ale taky mediálních vystoupeních ministra vnitra Jana Hamáčka. Ten děkuje Číně, zamlčuje evropskou pomoc a dělá to zřejmě záměrně. Láska říká, že Čína s námi udělala obchod a Česko přitom předtím zbavovala zásob a zkupovala tu zdravotnický materiál.

Varuju veřejnost, neskákejte na špek tomu, že Čína je náš spasitel, je tu jednostranná propaganda, varuje Láska. Necítí žádný vděk, Čína dělá byznys a buduje sféru vlivu, evropská pomoc je přitom nezištná a je třeba o ní mluvit. Pekingu nevěří vůbec nic. Ani informace o tom, jak tam teď pandemie koronaviru probíhá.

Šéf krizového štábu Prymula testuje, co všechno by jim mohlo projít, říká Láska. Slova o delším uzavření hranic jsou podle něj právě z toho ranku. Jsme v krizi a ne všechna opatření jsou bezchybná. To ale bude podle Lásky na místě řešit až po jejím skončení. Stejně jako zbavování lidí soukromí a jejich sledování přes platební karty a elektronická zařízení. Láska se bojí toho, aby to v Česku nezůstalo i po krizi.

Co optimistického a čistě pozitivního krize ukázala o Češích? Za co Václav Láska chválí Andreje Babiše? Proč je přesvědčen, že někteří lidé záměrně zneužívají pandemie koronaviru? Jaké pro to jsou důkazy? V čem může mít současné rozbíjení evropské soudržnosti a podlézaní Číně dlouhodobé následky? Co s tím teď můžeme dělat? A kde je hranice mezi kritikou vlády a „házením klacků pod nohy“?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.