nahoru
Premium Profil

Miloš Vystrčil: Tichá voda Senát mele

Viliam Buchert 7. října 2022 • 06:15
Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
• foto: 
ČTK / Šimánek Vít

Když se zeptáte, jakou má předseda Senátu Miloš Vystrčil (62) v horní komoře Parlamentu přezdívku, odpovědí je jen kroucení hlavou. Prý žádnou. Naznačuje to, že je až taková tichá voda? Nikoli. Ostatně jeho souboj s kandidátkou hnutí ANO, obžalovanou Janou Nagyovou v obvodu Jihlava, který Vystrčil drtivě vyhrál, byl vůbec nejsledovanějším kláním letošních „senátek“.

Tichá síla

O Miloši Vystrčilovi si mnoho lidí myslí, že je nevýrazný a nedokáže oslovit širší veřejnost. Výsledky ve volbách ale ukazují pravý opak. Jinak by ani nebylo možné, aby se stal druhým nejvyšším ústavním činitelem České republiky. I když k tomu mu v roce 2020 dopomohla také smrt jeho předchůdce a stranického kolegy z ODS Jaroslava Kubery, jenž byl ve srovnání s ním daleko barvitější a výřečnější.

Svoji práci komentuje Vy­strčil poměrně jednoduše. „Moje žena je smířená s tím, že vždycky, když něco dělám, dělám to naplno. Když jsem učil na gymnáziu, chodil jsem na sedmou do školy, domů se vracel kolem páté a pak jsem šel trénovat žáky ve fotbale. Když je někdo ,blázen‘, je jedno, jestli je učitel, nebo předseda Senátu. Známý mi teď vyprávěl, jak třikrát týdně po práci trénuje děti a v sobotu jede na půl dne nebo na celý den jako doprovod a trenér patnácti dětí. To je ten hrdina všedního dne… Já svou práci dělám, protože jsem si ji vybral, a mám obrovské štěstí, že můžu dělat, co mě baví,“ říkal předseda Senátu před dvěma lety v rozhovoru pro web Jsme úspěšní.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.