nahoru

Dívka v plamenech a ty druhé: Festival francouzského filmu začíná ve středu, již podvaadvacáté

KAT 20. listopadu 2019 • 12:25
Video se připravuje ...
Znělka letošního Festivalu francouzského filmu
• video: 
Archiv Festivalu francouzského filmu

Největší tuzemský festival národní kinematografie, Festival francouzského filmu, ve středu slavnostně zahájí předpremiéra komedie Nicolase Bedose Tenkrát podruhé. Vybraná kina v Praze i v regionech přivítají gourmetský svátek frankofonní kinematografie už podvaadvacáté; v rámci populární přehlídky bude během 155 projekcí uvedeno padesát filmů. Týden s bratry Dardenneovými (Mladý Ahmed) nebo s romantikou snímků jako Láska na druhý pohled začíná 20. listopadu.  

Hvězdně obsazená komedie Tenkrát podruhé s Danielem Auteuilem, Fanny Ardant, Guillaumem Canetem a Doriou Tillier v hlavních rolích byla na letošním festivalu v Cannes uvedena mimo soutěž. Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom se mohli vrátit do minulosti a mohli znovu prožít ty nejkrásnější okamžiky. Po slavnostním uvedení v pražské Lucerně bude stejným snímkem FFF zahájen pro veřejnost v kině Světozor.

Dívka v plamenech a ty druhé

Francouzský institut v Praze připravil zahájení festivalu pro veřejnost v Kině 35 projekcí filmu Portrét dívky v plamenech režisérky Céline Sciammy. Hlavní role v tomto netradičním historickém dramatu, který si odnesl cenu za nejlepší scénář v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes, ztvárnily známé francouzské herečky Adèle Haenel a Noémie Merlant.

Dva předpremiérové tituly do Prahy přijedou doprovodit jejich tvůrci. Uznávaná scenáristka a režisérka Anne Fontaine osobně uvede projekci svého nejnovějšího snímku Bílá jako padlý sníh ve čtvrtek 21. 11. ve 20:30 v Lucerně. Svůj režijní debut, snímek Curiosa, divákům představí jeho režisérka Lou Jeunet v pátek 22. 11. ve 20:30 také v Lucerně. Delegace tvůrců doprovodí projekci Večera krátkých filmů, režisér Christophe Deran uvede svůj film Crazy Hair, režisér Edouard Mantoute film Má dáma s kamélií. Během 22. Festivalu francouzského filmu bude během 155 projekcí uvedeno padesát filmů. Festival se kromě Prahy koná také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

KAT
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře