nahoru

Alternativní večer Szigetu ovládla Florence. Šestý den budapešťského festivalu obrazem

Oliver Adámek13. srpna 2019 • 17:00
Alternativní večer Szigetu ovládla Florence. Šestý den budapešťského festivalu obrazem
foto: Rockstar photographers

Někdo by řekl programově slabší, někdo spíš méně mainstreamový. Takový byl předposlední den Sziget festivalu v čele s Tomem Odellem a Florence + The Machine. Na koncert emotivní britské zpěvačky bylo před hlavní stagí narváno stejně jako na popovější hvězdy předchozích dnů – vypadá to, že szigeťané festivalu zkrátka věří. A v případě Florence se jim to vyplatilo.

Ta totiž ukázala nejen velký hlas, ale i permanentní a bezprostřední komunikaci. Podobně jako na Colours of Ostrava vybízela dav, ať si koncert užívá naživo a ne přes mobil. Dvě písně odzpívala za běhu mezi fanoušky, čímž poněkud zneklidňovala bodyguardy, kteří jí byli neustále v patách. Hlavně ale v areálu nebylo znát, že by na méně popový program přišlo méně diváků, což je rozhodně pozitivní.

Ještě večer před Florence zahrál písničkář Tom Odell a po něm alternativní rockeři Catfish and the Bottleman. Na druhé stagi připoutalo asi největší pozornost elektroduo Maribou state, na Europe stage přitáhla plno nadšených posluchačů Slovenka americko-švýcarského původu Celeste Buckingham.

Jak to na ostrově Hájogyári v pondělí vypadalo se podívejte v galerii:Klíčová slova: festival, hudba, kultura, Sziget 2019Diskuse ke článku