nahoru

Festival Prague Proms začne letos netradičně již v květnu koncertem Thomas Gansch Big Bandu

Viliam Buchert 11. května 2019 • 16:50
Festival Prague Proms začne letos netradičně již v květnu koncertem Thomas Gansch Big Bandu
foto: Prague Proms

Patnáctý ročník známého festivalu Prague Proms, který letos kromě jiného nabídne hudbu nejslavnější kapely historie Beatles, filmovou hudbu z mnoha hollywoodských trháků, či koncert jednoho z nejslavnějších světových tenoristů Mexičana Ramóna Vargase, začne letos netradičně již 18. května. A to v pražské La Fabrice, kde vystoupí Thomas Gansch Big Band s projektem nazvaným A Tribute to Thad Jones & Mel Lewis.

Thomas Gansch (43) je známý rakouský trumpetista, který založil vlastní bigband Gansch&Roses, tentokráte přijíždí do Prahy s širším hudebním seskupením o pěti trumpetách, čtyřech trombonech, pěti saxofonech, klavíru, kontrabasu a bicích.

Projekt, který na Prague Proms představí, je věnovaný památce amerického trumpetisty a hudebního skladatele Thada Jonese a jeho spoluhráče, hráče na bicí, Američana Mela Lewise. Osudové setkání těchto dvou svérázných muzikantů v New Yorku v 60. letech minulého století později vyústilo ve zrod nového hudebního stylu – post-swingu. Pražský koncert Thomase Ganscha a jeho kolegů bude oceněním přínosu těchto dvou hudebníků pro moderní jazz.

Rakouský trumpetista Thomas Gansch pochází z muzikantské rodiny. Jeho otec Johann je hudebním žesťovým pedagogem a proslulým skladatelem, starší bratr Hans pak profesorem dechových nástrojů v Salzburském Mozarteu. Thomas hraje na speciálně vyrobený nástroj podle vlastního návrhu, který nazývá Gansch Horn.

Koncert Thomas Gansch Big Band: A Tribute to Thad Jones and & Mel Lewis se uskuteční 18. května v pražské La Fabrice - Studio 2 (Slévárna) od 20 hodin.

Celý program hudebního festivalu Prague Proms najdete zde.Klíčová slova: festival, hudba, jazz, Prague Proms


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.