Festival Prague Proms začne letos netradičně již v květnu koncertem Thomas Gansch Big Bandu | Reflex.cz
nahoru

Festival Prague Proms začne letos netradičně již v květnu koncertem Thomas Gansch Big Bandu

Viliam Buchert11. května 2019 • 16:50
Festival Prague Proms začne letos netradičně již v květnu koncertem Thomas Gansch Big Bandu
foto: Prague Proms

Patnáctý ročník známého festivalu Prague Proms, který letos kromě jiného nabídne hudbu nejslavnější kapely historie Beatles, filmovou hudbu z mnoha hollywoodských trháků, či koncert jednoho z nejslavnějších světových tenoristů Mexičana Ramóna Vargase, začne letos netradičně již 18. května. A to v pražské La Fabrice, kde vystoupí Thomas Gansch Big Band s projektem nazvaným A Tribute to Thad Jones & Mel Lewis.

Thomas Gansch (43) je známý rakouský trumpetista, který založil vlastní bigband Gansch&Roses, tentokráte přijíždí do Prahy s širším hudebním seskupením o pěti trumpetách, čtyřech trombonech, pěti saxofonech, klavíru, kontrabasu a bicích.

Projekt, který na Prague Proms představí, je věnovaný památce amerického trumpetisty a hudebního skladatele Thada Jonese a jeho spoluhráče, hráče na bicí, Američana Mela Lewise. Osudové setkání těchto dvou svérázných muzikantů v New Yorku v 60. letech minulého století později vyústilo ve zrod nového hudebního stylu – post-swingu. Pražský koncert Thomase Ganscha a jeho kolegů bude oceněním přínosu těchto dvou hudebníků pro moderní jazz.

Rakouský trumpetista Thomas Gansch pochází z muzikantské rodiny. Jeho otec Johann je hudebním žesťovým pedagogem a proslulým skladatelem, starší bratr Hans pak profesorem dechových nástrojů v Salzburském Mozarteu. Thomas hraje na speciálně vyrobený nástroj podle vlastního návrhu, který nazývá Gansch Horn.

Koncert Thomas Gansch Big Band: A Tribute to Thad Jones and & Mel Lewis se uskuteční 18. května v pražské La Fabrice - Studio 2 (Slévárna) od 20 hodin.

Celý program hudebního festivalu Prague Proms najdete zde.

Multikulturalismus v Česku nefunguje. Neumíme převzít ani kvalitní WC
Jiří X. Doležal 13. března 2019 • 14:35

Multikulturalismus v Česku nefunguje. Neumíme převzít ani kvalitní WC

Atomový šlendrián a lidé rozkládající se zaživa. Minisérie Černobyl je děsivá svou …Klíčová slova: hudba, festival, jazz, Prague Proms


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější