Nemo v Praze: Světoznámé studio Pixar se poprvé představí na výstavě v Česku | Reflex.cz
nahoru

Nemo v Praze: Světoznámé studio Pixar se poprvé představí na výstavě v Česku

BED17. ledna 2019 • 09:20
Nemo v Praze: Světoznámé studio Pixar se poprvé představí na výstavě v Česku
foto: Pixar

Od 15. února do 26. května 2019 se na pražském Výstavišti Holešovice uskuteční velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa – Pixaru. Výstava s názvem Pixar – 30 let animace představí historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu. Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Nyní se chystá na svou premiéru v Česku.

Od prvních krátkých animovaných filmů k Toy Story až po Úžasňákovi. Více než třicet let vývoje a práce, z malé skupiny nadšenců až k nejslavnějšímu animačnímu studiu světa. Tak se vyvíjelo studio Pixar. V rámci expozice pražské výstavy uvidí návštěvníci stovky originálních skic slavných postaviček, které znají z pláten kin. Projdou celkovou historií studia, která je spjata s velkými osobnostmi, jako je například Steve Jobs, zakladatel značky Apple, zjistí, jaké je tvořit animovaný film a co všechno předchází tomu, než animovaná postava ožije a začne vyprávět příběh.

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na který právě stačí! Podívejte se na poslední…

Výstava Pixar 30 let animace je oficiální putovní expozicí významného studia, které v roce 1995 uvedlo na plátna kin přelomový film Toy Story a přepsalo tak historii animace. V rámci expozice usednou návštěvníci do kinosálu nazvaného „Artscape“, kde zhlédnou speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkají nejznámější postavy, které pod hlavičkou Pixaru vznikly. Velkým lákadlem bude také speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo před zraky diváků. Pro školní výpravy je připraven speciální tištěný průvodce výstavou, který bude volně ke stažení na webových stránkách výstavy.

„V rámci interaktivní části výstavy nabídneme pohled na principy animovaného filmu. Návštěvníkům hravým způsobem vizualizujeme a zprostředkujeme principy animace, seznámíme například s pravidly barevnosti filmů, ale i s nadsázkou, kterou animátoři vkládají do postav pomocí proporcí, emocí a pohybu,“ říká jedna z producentek výstavy Markéta Matoušková.

Legendární ruský seriál Jen počkej! slaví 50 let. Vlk i zajíc přijeli do Česka
10 nejpříjemnějších zemí světa podle turistů: Česko je mezi nimi a vedlo si skvěle

BED


Klíčová slova: Pixar, animovaný film, film, animace, výstava


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
PREMIUM X Národ Metallica: Hity a dlouhé fronty na pivo na vyprahlé planině v Letňanech. A nakonec obří ohňostroj!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější