10 nejpříjemnějších zemí světa podle turistů: Česko je mezi nimi a vedlo si skvěle | Reflex.cz
nahoru

10 nejpříjemnějších zemí světa podle turistů: Česko je mezi nimi a vedlo si skvěle

Daniel Baret15. ledna 2019 • 16:56
10 nejpříjemnějších zemí světa podle turistů: Česko je mezi nimi a vedlo si skvěle
foto: flickr

Česká republika není proslavena právě nejlepšími službami na světě, ale zahraniční turisté, kteří sem přijíždějí, si nás pochvalují. Ve velkém průzkumu známé on-line agentury Booking.com, která zajišťuje rezervaci ubytování ve více než 200 zemích světa, skončilo Česko dokonce v první desítce mezi „nejpřátelštějšími zeměmi“. Na které příčce se umístilo, se dozvíte v galerii.

Oblíbená platforma Booking.com zveřejnila své celoroční hodnocení, které provádějí lidé, již cestují po světě. Pokud jde o hodnocení velmi dobrých zařízení pro ubytování, tak vyhrála Itálie a na dalších místech jsou Španělsko, Francie, Německo, USA či Velká Británie. Ale pokud jde o přátelský přístup, tak je pořadí jiné. V něm uspěla i Česká republika.

Agentura zveřejnila také druhý žebříček, v němž cestovatelé hlasovali o konkrétní destinaci. V něm se s původním žebříčkem překrývají pouze dvě země, mezi nimi už Česká republika není. V pořadí destinací je zajímavé, že se v něm umístila řada malinkých vesniček, třeba chorvatská Slunj nebo japonská Nozawa Onsen.

Celkem se v průzkumu objevilo hodnocení různých ubytovacích zařízení v 219 zemích světa. Agentura Booking.com se věnuje on-line rezervaci ubytování a byla založena v Nizozemsku v roce 1996. Její stránka je k dispozici i v češtině. V současnosti nabízí více než 143 tisíc destinací ve 230 státech a dalších závislých území.

V galerii najdete 10 nejpřátelštějších zemí a 10 nepřátelštějších destinací na světě podle uživatelů platformy Booking.com:

Pozoruhodné mapy, na kterých nenajdete žádné cesty. Jsou složené z typických potravin…
Nejvýše položenou poštu na světě najdeme v obci Hikkim na severu Indie
Pik Korženěvské: Hora, za jejíž zdolání dostanete diplom
Jiří Müldner 10. ledna 2019 • 14:27

Pik Korženěvské: Hora, za jejíž zdolání dostanete diplom

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější