nahoru

Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání na jeho poslední den

Kateřina Kadlecová, Zbyněk Pecák 29. října 2018 • 09:00
Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání na jeho poslední den
foto: Zbyněk Pecák

Že Designblok v Průmyslovém paláci na Výstavišti ocenil v deseti kategoriích nejlepší projekty a tvůrce svého 20. ročníku, všichni zaregistrovali. Ale na to, že na Reflex Stagi v Openstudiu, na samém konci levého křídla Průmyslového paláce, visí takových pět set nových návrhů české vlajky z rukou tuzemských občanů i několika návštěvníků-cizinců, je třeba ještě jednou upozornit.

Pokud vás, milí čtenáři, zajímají výsledky a ocenění letošního ročníku, klikněte SEM pro přehled nominovaných i vítězů jednotlivých kategorií a fotografie produktů a instalací. Do naší fotogalerie se pak podívejte na snímky fotoreportéra Reflexu Zbyňka Pecáka z vyhlášení, z pár vybraných designových koutků i z některých z pěti debat, které Reflex na svém pódiu v rámci Designbloku připravil pro ctěné publikum.

Rádi bychom vás ještě jednou pozvali na debatu dnešní, tu úplně poslední. Má název Česká republika slaví s ufonem (název nechť si každý interpretuje po svém) a koná se v pondělí 29. 10. od 19.00 na Reflex Stagi v Openstudiu (levé křídlo Průmyslového paláce). O humoru na stránkách časopisu Reflex v době, když je realita ještě bizarnější než příběhy Zeleného Raoula, si před očima poučené veřejnosti budou povídat redaktoři a výtvarníci Reflexu Dan Hrubý, Štěpán Mareš, Marek Douša a Milan Tesař. Pokud už po Večerníčku vycházet ven nehodláte a debatu nestihnete, zavítejte alespoň v příhodnější denní dobu k oslavné stěně s českými státními vlajkami, jak si je ve slavnostních dnech představují výtvarníci spjatí s redakcí a odhadem pět stovek návštěvníků Designbloku. U všech tří stolků určených kreslířům bývá sice po celý den nátřesk (obsazeno bývá zejména rozjařenými dětmi, které už se proskákaly na atrakcích umístěných hned za vstupem a projely na přilehlém nafukovacím tobogánu), ale kreslit se dá přímo na zdi. Sami rozhodněte, zda půjde především o Zeď nářků, nebo o Zeď fórů. Těšíme se na vás. 

Kateřina Kadlecová, Zbyněk Pecák
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.