Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání na jeho poslední den | Reflex.cz
nahoru

Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání na jeho poslední den

Kateřina Kadlecová, Zbyněk Pecák29. října 2018 • 09:00
Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání na jeho poslední den
foto: Zbyněk Pecák

Že Designblok v Průmyslovém paláci na Výstavišti ocenil v deseti kategoriích nejlepší projekty a tvůrce svého 20. ročníku, všichni zaregistrovali. Ale na to, že na Reflex Stagi v Openstudiu, na samém konci levého křídla Průmyslového paláce, visí takových pět set nových návrhů české vlajky z rukou tuzemských občanů i několika návštěvníků-cizinců, je třeba ještě jednou upozornit.

Pokud vás, milí čtenáři, zajímají výsledky a ocenění letošního ročníku, klikněte SEM pro přehled nominovaných i vítězů jednotlivých kategorií a fotografie produktů a instalací. Do naší fotogalerie se pak podívejte na snímky fotoreportéra Reflexu Zbyňka Pecáka z vyhlášení, z pár vybraných designových koutků i z některých z pěti debat, které Reflex na svém pódiu v rámci Designbloku připravil pro ctěné publikum.

10 zásadních počinů českého designu. Hlasujte a vyberte ten nejpovedenější

Rádi bychom vás ještě jednou pozvali na debatu dnešní, tu úplně poslední. Má název Česká republika slaví s ufonem (název nechť si každý interpretuje po svém) a koná se v pondělí 29. 10. od 19.00 na Reflex Stagi v Openstudiu (levé křídlo Průmyslového paláce). O humoru na stránkách časopisu Reflex v době, když je realita ještě bizarnější než příběhy Zeleného Raoula, si před očima poučené veřejnosti budou povídat redaktoři a výtvarníci Reflexu Dan Hrubý, Štěpán Mareš, Marek Douša a Milan Tesař. Pokud už po Večerníčku vycházet ven nehodláte a debatu nestihnete, zavítejte alespoň v příhodnější denní dobu k oslavné stěně s českými státními vlajkami, jak si je ve slavnostních dnech představují výtvarníci spjatí s redakcí a odhadem pět stovek návštěvníků Designbloku. U všech tří stolků určených kreslířům bývá sice po celý den nátřesk (obsazeno bývá zejména rozjařenými dětmi, které už se proskákaly na atrakcích umístěných hned za vstupem a projely na přilehlém nafukovacím tobogánu), ale kreslit se dá přímo na zdi. Sami rozhodněte, zda půjde především o Zeď nářků, nebo o Zeď fórů. Těšíme se na vás. 

Sto let republiky, sto vynálezů. Víte, co všechno dali Češi světu?
Martin Bartkovský 25. října 2018 • 15:37

Sto let republiky, sto vynálezů. Víte, co všechno dali Češi světu?

10 zásadních počinů českého designu. Hlasujte a vyberte ten nejpovedenější

Kateřina Kadlecová, Zbyněk PecákMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější