Hledá se nový režisér Jamese Bonda, Jan Hřebejk má jen malou šanci | Reflex.cz
nahoru

Hledá se nový režisér Jamese Bonda, Jan Hřebejk má jen malou šanci

Milan Tesař24. srpna 2018 • 11:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Tak bohužel. Konec. Finito! Danny Boyle nového Bonda nenatočí. Neshodl se s producenty, Barbarou Broccoli a jejím nevlastním bratrem Michaelem G. Wilsonem na ztvárnění v pořadí pětadvacátého dobrodružství agenta, který má povolení zabíjet. Kdo ví, možná je Danny přesvědčoval, že by nebylo špatné, aby Bond zůstal uvězněn 127 hodin ve skalní rozsedlině, ale Barbaře se zdálo, že ten nápad už někde viděla.

Faktem je, že snad nikdy nebylo kolem nového Bonda tolik otazníků. Doposud neznáme jméno režiséra filmu, jenž by měl mít premiéru už příští rok na podzim, neznáme ani jeho scenáristu. Ten Boylův, John Hodge (napsal oba Trainspottingy) totiž pravděpodobně rovněž opustí palubu. Vzhledem k časové tísni nemohou producenti s výběrem tvůrců zahálet, a tak už nyní létají vzduchem opravdu zajímavá jména. Vezměme to popořadě, podle kursů britských sázkových kanceláří:

David Mackenzie (3:1)

V roce 2016 zabodoval skvělou kovbojkou Za každou cenu s Jeffem Bridgesem. Největšího favorita na režii nového Bonda sráží jeho skotský původ. Jednak je proti brexitu a jednak panuje obava, že do titulní role bude chtít znovu prosadit krajana Seana Conneryho, což by Bonda nenávratně poslalo do báječného hotelu Marigold. Nechápete? Jedná se o filmařský vtip. Hotel Marigold byl v britské komedii z roku 2011 místem odpočinku pro skupinu noblesních důchodců, což byla skvělá příležitost pro skupinu herců za zenitem. Judi „M“ Denchová v něm hrála hlavní roli.

Herečka Lana Woodová byla sex symbolem i slavnou Bond girl, dnes žije jako bezdomovkyně

Denis Villeneuve (4:1)

Kanadsko-francouzský režisér zaujal sci-fi dramatem Příchozí a skvělými akčními scénami ve filmu Sicario: Nájemný vrah. Proti němu hovoří vlastně jenom to, že je nejen kanadský, ale i francouzský režisér.

Yann Demange (4:1)

Další Francouz a velká neznámá. Jediný celovečerní film, který jsme od něj měli možnost vidět, je z roku 2014 a je to historické drama 71. Jeho druhý snímek White Boy Rick s Mathewem MacConaugheyem zatím nikdo neviděl. Do kin půjde v září. Režisér si patrně získal důvěru producentů suverénně vedenou čtyřdílnou televizní gangsterkou Top Boy. Ale zase, Frantík…

Sam Mendes (7:1)

Velká jistota, filmař, který režíroval poslední dvě bondovky, přičemž Skyfall, ta předposlední, vydělala nejvíc v historii. Moc se o něm nemluví, ale kdyby šlo do tuhého a nebyl už čas na experimenty, Mendes je tutovka. Proti němu mluví pouze fakt, že od dob Americké krásy chodívá každou středu na oběd s Kevinem Spacym.

Krásné a vzrušujicí fotky první dívky slavného agenta Jamese Bonda. Budete překvapeni

Christopher Nolan (8:1)

Britský filmař se na seznamu ocitl pro svou schopnost pracovat pod tlakem a taky pro umění vnést do akční podívané existenciální hloubku. Jako v případě posledních dílů Batmana. Bond přece s temnotou koketuje už od Skyfallu.

Kathryn Bigelow (14:1)

Tak tohle by byla bomba. Bývalá žena Jamese Camerona a držitelka Oscara za „pyrotechnické“ drama Smrt čeká všude z roku 2010 je skvělá režisérka. Rozhodně by byla žena za kamerou smysluplnějším experimentem než žena v obleku před ní, která by se nás pokoušela pobavit hláškou: „Jsem Eva, Eva Bond.“

Ken Loach (50:1)

Dvaaosmdesátiletý, radikálně levicový režisér proslulý svými sociálně laděnými dramaty. Nic proti němu, ale ten by zřejmě trval na tom, aby Bond třídil odpadky, pil fair trade kávu a jezdil v malém ekologickém voze. To přece nikdo nechceme.

Jan Hřebejk (jeho jméno britské sázkové kanceláře nenabízejí, my mu však dáváme kurs 50 000:1)

Je zvyklý, stejně jako všichni výše zmínění, pracovat s hvězdami (Jiří Macháček), ale panuje obava, že by trval na tom, aby byl příběh třídílný a odehrával se v zahradnictví.

Vize Jamese Bonda a Julese Verna se naplní: Lidé budou cestovat pohodlně i v mořské …
Brexit, Boris Johnson a Titanic: Britská satira zaplavuje internet jako lavina
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 23. srpna 2018 • 15:02

Brexit, Boris Johnson a Titanic: Britská satira zaplavuje internet jako lavinaKlíčová slova: Jan Hřebejk, James Bond, filmy, kultura


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud
PREMIUM X Zelený Raoul: Jak nemít problém s Rusy ohledně sochy Koněva?
PREMIUM X Vsadil jsem, že ANO nevyhraje. Nevyšlo to, říká volební sázkař na plný úvazek Michal Sirový

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější