nahoru

Vize Jamese Bonda a Julese Verna se naplní: Lidé budou cestovat pohodlně i v mořské hlubině

Daniel Baret20. června 2017 • 15:35
Vize Jamese Bonda a Julese Verna se naplní: Lidé budou cestovat pohodlně i v mořské hlubině
foto: Neyksubmarine

Ve filmech s legendárním agentem Jamesem Bondem a v knihách francouzského spisovatele Julese Verna lidé poměrně běžně cestovali v ponorkách. Různé podobné stroje slouží na některých místech už dnes turistům, ale většinou jsou ponorky určeny pro vojáky. Od příštího roku se ale může vše změnit. Cestovat ponorkou bude možné a budete se tam cítit jako v luxusní třídě letadla.

Luxusní ponorku, která dostala jméno Neyk, staví společně firmy Ocean Submarine a Rolls-Royce v Nizozemsku. Bude 18 metrů dlouhá, dokáže se ponořit do hloubky téměř 500 metrů a podle vývojářů bude „pohyblivá jako žralok“. Cestovat v ní bude moci 20 lidí. Využívat se má zatím především pro turistické účely. Má mít prakticky bezhlučný motor.

Neyk bude mít také mimořádně luxusní vybavení, což je vidět z fotografií. Na palubě bude bar, obsluha vám donese jídlo a můžete se dívat na záběry podmořského světa nejenom z okýnek, ale i pomocí kamer na velkých obrazovkách. První model má být hotový pro zájemce v lednu příštího roku.

Pro koho bude ale takový stroj, který bude jistě hodně drahý, určen? Předpokládá se, že tyto ponorky mohou doprovázet luxusní jachty a lodě, kde budou sloužit buď svým majitelům, nebo také hostům k nejrůznějším výletům pod hladinu moře.

Podle odborníků by se podobný stroj dal využívat i pro cesty na kratší vzdálenosti, nemuselo by se jednat pouze o turistiku.Klíčová slova: fotogalerie, cestování, ponorka, luxusDiskuse ke článku