nahoru

Český Krumlov se proměnil v Las Vegas. O víkendu tu servírovali nejlepší tuzemský swing

red6. srpna 2018 • 15:50
Český Krumlov se proměnil v Las Vegas. O víkendu tu servírovali nejlepší tuzemský swing
foto: Libor Sváček

Zpěvák a hudební producent Jan Smigmator v sobotním letním večeru v Pivovarské zahradě v rytmu swingu oslnil diváky. Swingový večer ve stylu Las Vegas nabídl v programu Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov to nejlepší, co mohou diváci v daném žánru u nás slyšet. Vedle Jana Smigmatora se na pódiu objevili také Dasha a Tom Gaebel z Německa, doprovázel je RTV Big Band Felixe Slováčka. Zazněly melodie v tradičních i nových aranžmá autorů jako třeba George Gershwin, Richard Rodgers a Lorenz Hart, Michel Legrand nebo Cole Porter.

Jan Smigmator cestu ke swingu dlouho hledat nemusel, swing si ho našel sám: „Troufám si říct, že téhle muziky se už nikdy nevzdám,“ je o své hudební cestě přesvědčen Jan Smigmator. Koncertní show „Keep Swinging!“ navazuje na předcházející úspěšný hudební projekt Sinatrology z roku 2015.

„Myslím si, že i mladší české publikum dospívá do stadia, kdy začíná swing poslouchat a začíná na koncerty této hudby chodit. Důkazem toho byl pohled i do hlediště tady v Českém Krumlově. Bylo tady úžasné multigenerační publikum,“ radoval se po koncertu protagonista večera.

„Mám radost, že přesto, že swing je muzika staršího data „narození“, se jí věnují mladí muzikanti, a že si pořád nachází i své nové posluchače,“ doplnila svého kolegu Dasha. Program koncertu instrumentálními virtuózními sóly doplnil Felix Slováček.

Německý zpěvák Tom Gaebel již s Janem Smigmatorem spolupracoval na projektu Sinatrology. Velice si spolupráci s oběma českými zpěváky a skvělým Big Bandem Felixe Slováčka pochvaloval. V Českém Krumlově byl poprvé a byl krásou města i místa samotného koncertu, které vykouzlilo pro swingový večer krásnou letní atmosféru, ohromen.

Kromě swingu nabídl 3. týden Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov i Francisextet s kytarovým virtuózem Pavlem Steidlem, Hradišťan s Jiřím Pavlicou a poprvé zde vystoupil vynikající španělský klavírista Javier Perianes. Program festivalu najdete ZDE.

red


Klíčová slova: festival, hudba, jazz, Český Krumlov, swingDiskuse ke článku