Výstava, která je jednou za sto let. Mladé Česko oslaví narození republiky ve virtuální realitě | Reflex.cz
nahoru

Výstava, která je jednou za sto let. Mladé Česko oslaví narození republiky ve virtuální realitě

red16. března 2018 • 12:50
Trailer na výstavu Mladé Česko
• video: 
Mladé Česko

V České republice se připravuje 1. výstava ve virtuální realitě na světě, je jí Mladé Česko, Národní jubilejní výstava 2018. Jedná o zcela ojedinělý projekt, který spojuje nové technologie s aktuální tématem. Prezentuje Českou republiku jako technologicky vyspělou zemi s bohatou historií a slibnou budoucností. Podívejte se na video!

Připravovaná Národní jubilejní výstava 2018 „Mladé Česko“ má čtyři stěžejní témata. První zní „Mladé Česko má budoucnost“, a zprostředkuje návštěvníkům vize z oblasti vědy a výzkumu. Druhé téma, s názvem „Česko má svoji kulturu a identitu“, představí sto uměleckých děl na téma národní identity. Další, pod titulem „Česko má obchod a průmysl“, vyzdvihne nejvýznamnější technologie, poznatky a produkty české výroby. Zároveň představí Čechy, kteří dosáhli ve svých oborech mnoha úspěchů ve světě. Posledním tématem je pak „Mladé Česko má minulost“ a bude prezentovat sto nejdůležitějších příběhů české historie, které se odehrály za posledních sto let, a to pomocí videí natočených ve virtuální realitě.

Časová osa jubilejních výstav k výročí republikyČasová osa jubilejních výstav k výročí republikyFoto Mladé Česko

 “Výstava má pozvednout sebevědomí Čechů a aktivizovat občanskou společnost. Česko má totiž silnou historii, ale především má velmi slibnou budoucnost!“, dodává k výstavě předseda spolku Mladé Česko, Petr Rachůnek.

#musitezazit: To nejlepší z Febiofestu a polonahé krásky z pouště Hořícího muže

Všechny výstavy budou otevřené spolupráci s veřejností, protože cílem celého projektu je aktivizace společnosti a její aktivní přístup. 27. října 2018 bude uspořádána v otevřeném prostoru audiovizuální prostorová prezentace, která představí Mladé Česko jako zemi se staletými kořeny.

Využity budou nejmodernější mediální prezentační techniky, jako je virtuální realita, rozšířená realita, stereoskopie a holografie. Tato okolnost sama o sobě je významnou výzvou, neboť ještě nikdy nebyla uspořádána výstava těmito "novými" mediálními prostředky v takové míře. Významným bodem bude i prezentace robotizace, digitalizace a průmyslu 4.0 vůbec. Další informace naleznete ZDE

Ďábelský scénář Babišovy vlády: Bez důvěry by mohla vládnout i po příštích volbách. Jak…
Šéf alternativní taxislužby: Stop stávkařům a podvodníkům v teplákách!

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější