nahoru

Zločin, sex a politická krize. To je nový německý seriál Babylon Berlin, má být hitem jako Hra o trůny

Daniel Baret20. října 2017 • 11:15
720p360p

Vůbec nejdražší neanglický seriál všech dob, Babylon Berlin, jehož první série stála 40 milionů euro (tedy přes jednu miliardu korun), by se měl podle německých médií stát obrovským hitem. Někteří dokonce hovoří o tom, že bude divácky stejně úspěšný jako dnes už kultovní Hra o trůny. Seriál se od 13. října vysílá zatím v Německu, Itálii a Velké Británii, ale míří i do dalších desítek zemí světa.

Děj seriálu Babylon Berlin se odehrává v německé metropoli koncem 20. a začátkem 30. let minulého století, tedy v době politického napětí a chaosu v Německu, které předznamenalo nástup Adolfa Hitlera. Německé hlavní město ovládal na mnoha místech zločin a luxus i dekadence bohatých se mísily s neutěšenou situací mnoha obyvatel.

Seriál byl natočen podle knih Volkera Kutschera a jeho hlavním protagonistou je policejní inspektor Gereon Rath, kterého přeložili z Kolína do Berlína, kde měl původně odhalit skupinu, kterou vedla berlínská mafie a která se věnovala pornografii.

Seriál, který se vyplatí vidět před volbami. Spisovatel Padevět v Krvavých létech…

Babylon Berlin je dílem placené televize Sky Deutschland AG, která ho vysílá na svém programu Sky 1. První díl minulý pátek sledovalo celkem přes 800 tisíc lidí, což byl podle vedení televize „mimořádně silný start“, předčila ho pouze právě Hra o trůny.

Pro USA, Austrálii a Nový Zéland už Babylon Berlin zakoupila společnost Netflix a produkční firma Beta Film pak tvrdí, že prodala práva do dalších 60 zemí. Mělo by se tedy jednat i o finančně ziskovou záležitost.

Seriál Krajinou domova, který vysílá Česká televize, by měl být povinně promítán na …

Zajímavé ale je, že tvůrci odmítli pořídit anglickou verzi. Tom Tykwer, jeden z režisérů, trval na němčině.

Návrat seriálu k Výmarské republice (to je označení pro Německo od pádu monarchie v roce 1918 až do nástupu nacistů k moci v roce 1933) je odklonem od obvyklých německých témat, jakými jsou například doba nacismu a po druhé světové válce rozdělené země, či na východě Německa éra komunismu.

Seriál Trapný padesátky: Česká televize se snaží stylově dostat na vrchol trapnosti
Češi patří mezi nejšťastnější národy světa. Proč je tedy dokáže tolik vytočit Babiš,…

Daniel Baret


Klíčová slova: Babylon Berlin, Berlín, NěmeckoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
23,010
29,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější