Skupina Coldplay a rapper Big Sean nazpívali píseň na podporu přistěhovalců v USA. Má miliony zhlédnutí | Reflex.cz
nahoru

Skupina Coldplay a rapper Big Sean nazpívali píseň na podporu přistěhovalců v USA. Má miliony zhlédnutí

Daniel Baret19. července 2017 • 11:30
Skupina Coldplay hýří aktivismem.
Skupina Coldplay hýří aktivismem.
• foto: 
Facebook/Coldplay

Známá britská rocková skupina Coldplay a americký rapper Big Sean před několika dny vydali novou píseň s názvem „Miracles (Someone Special)“. Sice se explicitně nezmiňuje o Donaldu Trumpovi, ale podle odborníků je to reakce na jeho politiku. Hudebníci totiž chválí přistěhovalectví do USA. Je podle nich na něm založena celé historie této země.

Video se objevilo v sobotu a jenom na You Tube už má skoro tři miliony zhlédnutí. Píseň je také součástí nového alba Kaleidoscope, které kapela Coldplay vydala 14. července.

Písnička i video pracují s odkazy na přistěhovalectví do USA v různých dobách a považuje je za základ tohoto státu. „Můžeš být někdo zvláštní, máš oheň v očích, vidím nebe uvnitř, půjdeš dál, než jsme kdy šli,“ zpívá ve skladbě Chris Martin z Coldplay.

Colours of Ostrava: Fesťák do každého počasí
Helena Suchá 14. července 2017 • 16:16

Colours of Ostrava: Fesťák do každého počasí

Rapper Big Sean pak ve své sloce hovoří o boji za důstojný život v současné Americe.

Skupina Coldplay je již létá známá svým silným aktivismem. Vystoupila například 6. července také v německém Hamburku na koncertě Global Citizen na okraji summitu skupiny G20. Koncert měl přispět k boji proti chudobě ve světě. Svůj zisk z koncertu dali členové Coldplay humanitárním organizacím, které zachraňují uprchlíky ve Středozemním moři, jež se pokoušejí dostat do Evropy.

Kritici ale upozorňují, že některé organizace jsou v podstatě domluvené s pašeráky lidí v Libyi a že si ve Středozemí pouze předávají uprchlíky a pak je dopraví do Itálie.

Zde je klip skupiny Coldplay o přistěhovalectví do USA:

Tančící ministr Peter Garrett: Frontman skupiny Midnight Oil se vrací z parlamentu…

Daniel Baret


Klíčová slova: Coldplay, hudba, kultura


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější