nahoru

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první ukázku z filmu, který dějově předchází Pelíškům

Martin Bartkovský 9. prosince 2016 • 08:00
VIDEO: Nová filmová trilogie Jana Hřebejka - Zahradnictví
• video: 
YouTube.com

Nejde vlastně o jeden film, ale o unikátní trilogii. Tvůrčí duo tvořené scénáristou Petrem Jarchovským a režisérem Janem Hřebejkem vypustilo do světa první ukázku z nového projektu, kde se setkáme se všemi postavami z legendárních Pelíšků. Jen budou o něco mladší, film se totiž odehrává za druhé světové války a po ní.

Dávám bolševikovi dva roky, maximálně tři. Replika, kterou v ukázce pronáší Martin Finger, nás vrací mezi staré známé. A komu by to nebylo jasné, následuje pro jistotu scéna s litím olova. Je tedy předem jasné, že trilogie Zahradnictví zabrnká v roce 2017 na nostalgickou vlnu. Vše odstartuje na jaře snímek Rodinný přítel, který údajně vezme za srdce. Následovat jej bude Dezertér, který zamrazí na podzim a v zimě rozesměje Nápadník.   

V hlavních rolích se představí  celá plejáda českých herců - Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger, Klára Melíšková, David Novotný, Anna Fialová a další. V epizodních rolích můžete vidět slavné české youtubery – Jirku Krále a Nikol Čechovou. První film v kinech poběží od 27. dubna.

Diskuse ke článku