Martin Rota: Pokud má youtuber víc než sto tisíc odběratelů a neuživí se tím, dělá něco špatně | Reflex.cz
nahoru

Martin Rota: Pokud má youtuber víc než sto tisíc odběratelů a neuživí se tím, dělá něco špatně

Kateřina Kadlecová5. prosince 2016 • 11:25
Martin Rota, exemplář živočišného druhu internetový bavič. A živý důkaz toho, že humorem si na internetu lze velmi slušně vydělat.
Martin Rota, exemplář živočišného druhu internetový bavič. A živý důkaz toho, že humorem si na internetu lze velmi slušně vydělat.
• foto: 
Roman Černý

Martin Rota z názorového kanálu NaprostoRetardovaný, letʼs play kanálu Lepší než pracovat nebo komediálního kanálu Ztráta času není nagelovaný hezoun jako většina jeho konkurentů. Je to drsný chlapík o berlích, který navzdory svému handicapu (o amputaci nohy letos natočil pěkných pár videí) vylezl na Kilimandžáro nebo na Elbrus. Je velmi přímý, osobní a kontroverzní a jeho videa mají hlavu a patu, což pro české youtubery rozhodně není typické.

Na svém hlavním kanále má aktuálně 201 589 odběratelů, kteří se jeho videi často královsky baví. „Na kanále Ztráta času mám videa, k jejichž natočení mě inspiroval třeba jen jediný vtip, nebo když si chci užít insult comedy,“ říká obdivovatel britských stand-up komiků Jimmyho Carra a Billa Baileyho s tím, že mu čeští youtubeři vtipní rozhodně nepřipadají: „V okamžiku, kdy se někdo pokouší dělat fór a já uprostřed něj vím, jaká bude další věta a jak to skončí, nepřijde mi to vtipné. Sám se snažím jít až do takového meta-humoru, rozhodně se vyvaruju řešení a point, které by napadly většinu lidí. Problém českého YouTube je, že na něm jsou jen prvoplánové vtipy – to úplně první, co člověka napadne.“ Český humor pro Martina Rotu končí Šimkem a Grossmannem, Cimrmanem a vůbec Zdeňkem Svěrákem, Divadlem Sklep a Českou sodou.

8 komiků se vám, i prostřednictvím jedinečných snímků Romana Černého, představí v Excellentu, který spolu s Reflexem č. 48 vychází 1. prosince.

Reflex 48/2013

Luděk Staněk: Být komikem je psychicky náročný způsob obživy
Kateřina Kadlecová 30. listopadu 2016 • 17:02

Luděk Staněk: Být komikem je psychicky náročný způsob obživy

Herečka a zpěvačka Iva Pazderková: Blbou blondýnu miluju a jen tak ji neopustím
Herečka Barbora Poláková: Uživit se humorem v Česku není žádná legrace
Kateřina Kadlecová 30. listopadu 2016 • 13:43

Herečka Barbora Poláková: Uživit se humorem v Česku není žádná legrace



Klíčová slova: excellent, Martin Rota, youtubeři


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější