nahoru

Konec AC/DC? Johnson ztrácí sluch, pražský koncert ve hvězdách

Mav, ČTK 8. března 2016 • 08:47
Konec AC/DC? Johnson ztrácí sluch, pražský koncert ve hvězdách
foto: MATT BECKER/www.melodicrockconcerts.com (CC BY-SA 3.0)

Rozklad legendy pokračuje. Australská hardrocková kapela AC/DC odložila zbývající koncerty svého aktuálního amerického turné. Zpěváka Briana Johnsona (68) totiž lékaři varovali, že mu hrozí absolutní ztráta sluchu. Jak kapela dodala, zbývajících deset koncertů v USA odehrají později a "nejspíš s hostujícím zpěvákem". Jaký bude osud evropské části turné, kdy má AC/DC koncertovat i v Praze, nebylo jasné.

AC/DC měli dnes hrát v Atlantě, 4. dubna pak koncertovat v Madison Square Garden v New Yorku. Evropské koncerty mají začít 7. května v Lisabonu, pražský koncert je plánován na 22. května.

Skupinu AC/DC, jejíž název je označením střídavého a stejnosměrného elektrického proudu, založili v roce 1973 v Sydney bratři Angus a Malcolm Youngovi. Do rockové historie se kapela zapsala takovými hity Highway To Hell, Let There Be Rock, Thunderstruck nebo Whole Lotta Rosie. Brian Johnson se ke skupině přidal v roce 1980 poté, co zemřel tehdejší zpěvák Bon Scott.

AC/DC prodali po celém světě na 150 milionů alb. Deska Back In Black z roku 1980 je s 42 miliony prodaných kopií druhým neprodávanějším albem historie po albu Thriller krále popu Michaela Jacksona.

V minulých letech kapela přišla i o další dlouholeté členy. Bubeník Phil Rudd nezvládl na stará kolena drogy a za jejich držení, plus vyhrožování vraždou, mu soud uložil osm měsíců domácího vězení. Kytarista Malcolm Young pak v kapele skončil v září 2014 kvůli postupující demenci, jež ho přivedla do ústavu. Nahradil ho bratranec Stevie Young.

Mav, ČTK


Klíčová slova: rock, koncert, ac/dc


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.