nahoru

Se Zviřátky o dělání dětí, krizi středního věku a životě na Manhattanu

Kateřina Kadlecová9. února 2016 • 12:29
Se Zviřátky o dělání dětí, krizi středního věku a životě na Manhattanu
foto: HBO

Znepokojuje vás představa, že vaše intimní chvilky v posteli bedlivě sledují a velmi otevřeně komentují dvě krysy? A vadí vám obraz dvojice tučných muněk, které v klíně pana starosty, přesněji v jeho pubickém ochlupení, diskutují o svém nedávném rozvodu? Pochutnávají si u toho na pěkně husté krvi, která má tak trochu asijskou příchuť – že ona bude nakažená žloutenkou typu B? No úžo! Pokud tohle všechno snesete, užijete si se Zviřátky fůru legrace.

Nový animovaný seriál televize HBO odstartoval první epizodou v pátek 5. února i u nás a nejspíš to bude docela prča. Pokud tedy máte rádi programově primitivní animaci, svíravě trapné dialogy a přechytralá zvířátka. Animals neboli Zviřátka, americký komediální seroš pro dospělé od Phila Matarese a Mikea Luciana, produkovala společnost bratří Duplassových, což je záruka kvality.

Ostatně stejně jako ohlas, jaký loni v lednu vzbudily první dva díly na festivalu Sundance. V první, desetidílné sérii, která poběží každý pátek až do 25. března, se v půlhodinových epizodách postupně setkáme především se psy, s kočkami, holuby, mouchami, koni a veverkami, jejichž moudroprdné kecy člověka hrozí přivést do hrobu. Čím déle se díváte, tím více vám bude připadat, že fór těch dialogů, místy jak vypadlých z komedií Woodyho Allena, malinko ztrácí šťávu: tak jo, i myši řeší po většinu svého života sexualitu, nejen my lidi, a taky se zajímají o problematiku výchovy myšat a o mezimyší vztahy obecně.

Ale co s tím? Jenže pak se vynoří DJ Labkrysák, který má na zádech implantované lidské ucho, aby bylo na co navěsit sluchátka. A o epizodu dál holub-chlapák, který se chce stát maminkou (ano, přesně jako vy). Tahle nezávislá sonda ze života hmyzu, tenhle ponor do říše ironických, bystrých zviřátek, často inťoušů nebo psychoušů, má šmrnc a koule. Pokud jste už všechny South Parky, Futuramy i Rena a Stimpyho dávno nakoukali, tady máte další porci.Klíčová slova: HBO, seriál, zapnutá bednaDiskuse ke článku