Pro elfy, Jedi i počítačové profíky začíná PragoFFest 2016 | Reflex.cz
nahoru

Pro elfy, Jedi i počítačové profíky začíná PragoFFest 2016

tsch28. ledna 2016 • 16:40
Pro elfy, Jedi i počítačové profíky začíná PragoFFest 2016
foto: Facebook/Pragoffest

PragoFFest je největší popkulturní festival v Česku, minulý rok ho navštívilo 4300 návštěvníků. A to není rozhodně v této kategorii málo. Festival je tu pro nadšence světa fantazie – hlavně her a příběhů ze sci-fi a fantasy světů.

Právě pro hráče, fanoušky a geeky je sestaven program. Možností je několik desítek, takže skutečně záleží na tom, co vás zajímá nejvíce. Pokud si rádi zahrajete, jsou připravené hry. Deskové, hudební, karetní, počítačové, svou bitvu můžete svést s partou podobně naladěných lidí.

Akci si nemohou odpustit profesionální počítačoví pařani – novou sezónu zde totiž zahájí oficiální Mistrovství ČR v počítačových hrách. A (nejen) o hrách budou besedovat také známí youtubeři.

Hermiona černoška? Fandové Harryho Pottera se přou o divadelní hru
Na takovém typu festivalu nesmí chybět Star Wars tematika ani legendární seriály jako Červený trpaslík nebo Doctor Who. Na tato i další témata budou probíhat diskuze, přednášky i promítání. Speciální sekcí je japonské komiksové umění manga nebo sekce pro příznivce upíří tematiky, zombie a podobných potvor.

Městská knihovna v Praze si pro událost připravila téma literární fantastiky. Pokryje vše – od Harryho Pottera a Pána prstenů až po Hru o trůny a pomůže jí s tím několik českých spisovatelů a redaktorů.

Psát Hru o trůny není žádný med: autor knižní série prošvihl poslední uzávěrku
Zapojí se také Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze, která na místě vysvětlí pár věcí z oblasti vědy a techniky. Pokud by se to přeci jen někomu zdálo málo, tak si může vyzkoušet nový fenomén – únikové hry - nebo se naučit dabingu. Aby to nebyl jen sedavý víkend, najdete možnost se trochu protáhnout. Naučí vás základy bojových umění, šermu nebo třeba žonglování.

Pokud tedy nevíte, co s víkendem, můžete přijít od čtvrtka 28. ledna do neděle 31. ledna do Modré školy v pražských Hájích. Můžete přijít jen tak, ale lépe zapadnete v pěkném kostýmu. Na akci totiž nebudou chybět nadšenci cosplaye.

tsch


Klíčová slova: fantasy, scifi, hry, festival


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější