nahoru

Na střeše vydavatelství máme třímetrovou mouchu. V pražských Holešovicích vystavuje sochař Michal Trpák

pev 9. února 2012 • 06:00
Na střeše vydavatelství máme třímetrovou mouchu. V pražských Holešovicích vystavuje sochař Michal Trpák
foto: Tomáš Tesař

Fotoreportér Tomáš Tesař zachytil v sérii snímků dechberoucí hru světla a stínu na exponátech jihočeského sochaře Michala Trpáka. Nemusel za nimi daleko. Jeho skulptury jsou v rámci výstavy Dialogy Mikrokosmů až do konce března rozmístěné v holešovickém areálu A7 Office Center, v němž sídlí i redakce Reflexu.


"Trpákovy objekty v sobě nesou vizi tušení, touhu po uchopení neznámého i možnost jeho rozkrytí, ironii, pochopení i soucit. Kromě dialogů mikrokosmů se snaží také o dialog s divákem a architekturou místa, o sdílení pocitů, o kladení otázek a o případné odpovědi na ně," stojí v tiskové zprávě k výstavě, jež probíhá pod záštitou starosty Prahy 7 Michala Ječménka.

 

Návštěvníci si v areálu mohou přisednout k soše "Čtenář", prohlédnout si propletené lampy evokující zamilované figury v objetí s názvem "Stadium fascinace" či vzhlédnout na komín Prvního pražského měšťanského pivovaru (současné sídlo vydavatelství Ringier Axel Springer CZ), na němž se přechodně ubytovala třímetrová zlatá moucha s názvem "Co je štěstí?"

 

Pro lepší představu si prohlédněte fotogalerii Tomáše Tesaře:

 

 

pev


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku