nahoru
Premium Kultura

Fifty v Dejvickém divadle: „To je prostě stáří. Než se vymočíš, iPhone příde s novým modelem."

Veronika Bednářová 19. ledna 2023 • 18:10
Ivan Trojan jako David, svůdník s unavenou tváří, a Elizaveta Maximová coby Poly, koučka koček původem z Ruska
Ivan Trojan jako David, svůdník s unavenou tváří, a Elizaveta Maximová coby Poly, koučka koček původem z Ruska
• foto: 
Hynek Glos

O jedné z prvních repríz inscenace Fifty nemá moc cenu psát – stejně je pořád vyprodaná. I když: divák Zdeněk z Moravy, který se toho večera přijel do Prahy 6 poprvé v životě podívat na budovu Dejvického, měl obrovské štěstí. Bohyně divadla Thálie (nebo kdo to byl) jej odměnila na poslední chvíli vrácenou vstupenkou. Takže i když Zdeněk netušil, jaké představení se večer, mimochodem den před prvním kolem prezidentské volby roku 2023, vlastně hraje, onu reprízu Fifty zhlédl s námi. O svém neuvěřitelném štěstí pak nadšeně vyprávěl v sousedním prostoru divadla, Anti.kvariátu.

Pohublý Ivan Trojan hraje v komedii Petra Zelenky Fifty svůdníka s unavenou tváří a pořád ještě chlapeckým úsměvem, jenž svými příšernými machistickými a intelektuálskými glosami, které jsou ale tak okouzlující, „ukecá“ každou, která se kolem něj jen mihne.

Pět let trvající rozvodové řízení jej proto stálo o sedm miliónů víc, než původně plánoval, protože si během rozvodu s matkou svého dnes patnáctiletého syna (hraje ji Klára Melíšková) začal s její rozvodovou právničkou (Veronika Khek Kubařová), která by s ním teď ráda zůstala navždy a založila rodinu…

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: kultura, recenze, divadlo, inscenace, Fifty


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.