Kapela OneRepublic vystoupí v roce 2023 na Colours of Ostrava

Kapela OneRepublic vystoupí v roce 2023 na Colours of Ostrava Zdroj: Colours of Ostrava

LP. Lauru Pergolizzi rozhodně netřeba představovat, ostatně i na Colours hrála podruhé. Tentokrát však s handicapem přetrvávajícího nachlazení. Jeden by se den před koncertem nevsadil, jestli její set bude zlatý hřeb, nebo jen pohřeb večera, ale LP je skutečná hrdinka. I ve zkráceném čase dostala postupně masu diváků do absolutního varu, celou dobu fantasticky intonovala a bylo vidět, jak si koncert opravdu ­užívá. Hudba je lék, a tak poté absolvovala nejen naši photo session, ale srdečně se objímala s kýmkoli, kdo v zákulisí požádal o selfíčko.
Phoebe Bridges. Nezdá se to, ale tahle drobná americká písničkářka je už docela velká a oceňovaná hvězda. Pozvání do dobré společnosti dostává nejen s vlastní autorskou tvorbou, na letošním Glastonbury jako host krásně vystřihla Just Like Honey s kapelou Jesus And Mary Chain, v Ostravě si ji vzali na podium The Killers, protože na jejich posledním albu má křehký duet s Brandonem Flowersem. Šla tam po svém skvělém vystoupení přímo z našeho focení v tomhle dokonalém outfitu.
Modest Mouse. Americké nehvězdné hvězdy Modest Mouse by se možná cítily líp večer na pódiu nějakého klubu než odpoledne na Česká spořitelna stagi. Ale patřily tam, určitý střet alternativy a mainstreamu je věčný a vzájemně obohacující. V Česku hrála kapela poprvé, škoda že tu nebyla v době, kdy s ní krátce vystupoval slavný britský kytarista a skladatel Johnny Marr. Ale co už… I tak to pro fanoušky nezávislé scény byl obrovský svátek.
Voice of Baceprot. Po čertech hutný metal, který hrají ženské v muslimských hábitech? Třikrát yes! Děvčata, i kdyby si vylezla vzájemně na ramena, asi nebudou vyšší než fotograf, proto jsme si je hned po jejich přídavku (pochopitelně Metallica cover) postavili na praktikábl po už rozebraných bicích a využili ještě ve vzduchu přítomného nadšení z jejich show. Ovšem ta se těžko popisuje, ta se musí vidět.
14
Fotogalerie

Colours of Ostrava oznamují první velkou hvězdu. Příští rok zahrají na festivalu OneRepublic

Festival Colours of Ostrava oznamuje svoji první hvězdu na rok 2023 - kapelu OneRepublic! Americká pop rocková formace si v čele se svým charismatickým zpěvákem, multiinstrumentalistou a autorem mnoha skladeb Ryanem Tedderem vydobyla místo jedné z nejúspěšnějších současných světových kapel nejen díky hitům Secrets, Apologize, Feel Again, Love Runs Out, Counting Stars, Run nebo Rescue Me. Do Ostravy přijede kapela i s novým hudebním materiálem - OneRepublic vydali v únoru letošního roku singl West Coast poutající na šesté studiové album. Jejich nová skladba I Ain´t Worried se letos objevila také na soundtracku k filmu Top Gun: Maverick. Celkově festival Colours of Ostrava nabídne příští rok v červenci v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic na desítce hudebních scén program plný velkých hvězd, strhujících kapel všech žánrů z celého světa a na dalších mnoha scénách výjimečný nehudební program včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, filmů, workshopů i výtvarných aktivit. Čtyřdenní vstupenky na rok 2023 jsou již v prodeji na www.colours.cz.

“Z OneRepublic máme velkou radost. Jsem nadšená, že jako první hvězdu příštího ročníku můžeme fanouškům festivalu nabídnout právě takto velké a úspěšné jméno současné hudební scény. A slibujeme, že brzy budou následovat další,” uvádí ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

OneRepublic jsou jednou ze současných globálně nejúspěšnějších světových kapel. Svědčí o tom jak vyprodaná stadionová turné, tak i miliardová přehrání jejich nejslavnějších hitů. Jako autor za nimi stojí především zpěvák, multiinstrumentalista a charismatický frontman Ryan Tedder. Vedle vlastní kapely také skládá pro Beyoncé, Miley Cyrus, Eda Sheerana, Jonas Brothers, Jennifer Lopez, Katy Perry nebo Paula McCartneyho a za produkci alb pro Adele a Taylor Swift získal tři Grammy. Jak dosvědčuje skladba na soundtracku k filmu Toma Cruise Top Gun: Maverick, je Ryan Tedder vyhledávaným autorem skladeb k filmům a seriálům.    

Sextet z Colorada si od založení v roce 2002 podmanil svět pozitivním pohledem na život, který se sice nevyhýbá jeho temným stránkám, ale přece jenom se spíš drží Tedderovy filosofie: „Myslím si, že návod, jak učinit svět lepším místem, je jednoduchý. Musíte se starat o druhé lidi minimálně tak, jako o sebe. Domnívám se, že empatie a laskavost jsou dvě nejcennější vlastnosti na světě.”

I s posledním, nadšeně přijatým albem Human OneRepublic fanouškům poskytli vše, co se od nich čeká: příval pop rockových skladeb o tom, že život je krátký a protože další den vám nikdo nezaručí, je potřeba vypadnout z domu a užívat si, co to jen jde. Alespoň do doby, než nám, jak OneRepublic zpívají ve skladbě Love Runs Out, dojde láska.

Jubilejní 20. ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července 2023 opět v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti GoOut. Více informací najdete na webu fesivalu www.colours.cz.

Video placeholde
Beseda se Zlatou Holušovou na Colours of Ostrava • Reflex.cz