nahoru

Never more naivním hudebním hvězdám, které ztrácejí kontakt s realitou

Redakce Reflexu 11. října 2022 • 06:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Hudebník Roger Waters, kdysi hlavní tvůrčí motor skupiny Pink Floyd, přišel ve druhé světové válce o otce, který se z pacifisty a komunisty stal aktivním vojákem. Pochopil totiž, že proti zlu se musí bojovat. Waters to nechápe pořád a píše servilní supliky Hitlerovu žáku Putinovi, což zase nechápeme my. Navzájem se nechápou účastníci Sjezdu spisovatelů, jenž nedávno proběhl, a Woody Allen nepřestává točit filmy, což by mu rádi zakázali aktivističtí nazdárci, kteří nechápou, že jim do toho nic není.

Marek Gregor: Hlava mi nebere, jak někdo, jako je Roger Waters, který vytvořil tak úžasné hudební projekty nejen se svou mateřskou kapelou Pink Floyd, může veřejně podporovat ruskou agresi na Ukrajině! A pak, když mu zakážou koncert v Polsku, píše Putinovi: „Ujistěte svět, že vám jde jen o bezpečnost rusky hovořící populace na Krymu, v Doněcku a Luhansku.“ V roce 1938 podobné relativismy hlásal do světa jakýsi Neville Chamberlain a důsledky dobře známe. Rus nás pořád považuje za svou kolonii.

Kateřina Kadlecová: O Sjezdu spisovatelů se mluví jen v souvislosti s proslovem básnířky Alžběty Stančákové, která kritizovala blbé chování chlapů v literárním systému. Podobně by se mohlo ozvat mnoho žen pracujících v mužském kolektivu. Ačkoli téma sjezdu znělo Mluvme spolu, na básníka Libora Staňka II., jenž se Stančákové pokusil oponovat, se místo slov snesl hnůj. Kéž by se mezi literáty hovořilo víc o psaní než o ideologii.

Vojtěch Rynda: Woody Allen prý po dokončení svého padesátého snímku Wasp 22 končí s filmařinou, což by vydalo na rozlučkové Never more. Uvedl to španělský deník La Vanguardia a zprávu hned převzala další média. Režisérův píárista ji však obratem popřel. Zdá se tedy, že se od brzy sedmaosmdesátileté legendy ještě několika titulů dočkáme – navzdory aktivistům, kteří Allenovu kariéru už roky torpédují kvůli nepodloženým obviněním ze sexuálního zneužívání.

Never more Rogeru Watersovi za podporu ruské agrese na Ukrajině.

Redakce Reflexu


Klíčová slova: never more, kultura, názory


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.