nahoru
Premium Kultura

Kráska, zvíře a nuda: Muzikál Annette mohl být dynamitem, ale chybí mu jiskra

Vojtěch Rynda 22. července 2021 • 06:30
Má mě rád, nemá mě rád? Marion Cotillardová si v muzikálové romanci Annette nemůže být jistá ničím.
Má mě rád, nemá mě rád? Marion Cotillardová si v muzikálové romanci Annette nemůže být jistá ničím.
• foto: 
Aerofilms

Vypadalo to jako skvělá volba zahajovacího filmu letošního festivalu v Cannes. Výpravný muzikál! Vášnivá i tragická láska! Herecké hvězdy Marion Cotillardová a Adam Driver, které ve svých filmografiích dokážou kombinovat umělecké snímky s hollywoodským glamourem! A hlavně režisér Leos Carax, někdejší zlobivé dítě francouzské kinematografie, jenž je proslulý filmy o vypjatých milostných vztazích (trilogie Když chlapec potká dívku, Zlá krev a Milenci z Pont-Neuf), nespoutanými fantasmagoriemi (Holy Motors), a hlavně tím, že ve svých snímcích oslavuje film jako médium a opájí se jím coby nástrojem k vytvoření vizí jinak nezprostředkovatelných.

Festival, který se loni prakticky nekonal, zjevně sáhl po Caraxově novince Annette, aby připomenul, co všechno může film dokázat.

No… může. Annette je frustrující podívanou v tom, že dává přesně najevo, čím chce být, ale nikdy na to úplně nedosáhne. Při vzpomínce zejména na Holy Motors je tenhle pocit ještě palčivější: Caraxův předposlední snímek před devíti lety rovněž soutěžil v Cannes, ale porota se na jeho divokosti a originalitě neshodla a kontroverzně ocenila daleko konvenčnější Hanekeho Lásku.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.