nahoru
Premium Kultura

Michael Douglas stále skvělý: Kominského metoda opět šije do korektního Hollywoodu

Tereza Spáčilová 7. července 2021 • 10:00
Kathleen Turnerová o setkání s Michaelem Douglasem: „Okamžitě jsme navázali tam, kde jsme před lety přestali“
Kathleen Turnerová o setkání s Michaelem Douglasem: „Okamžitě jsme navázali tam, kde jsme před lety přestali“
• foto: 
Profimedia.cz

Existují minimálně dva důvody, proč je seriál Kominského metoda návykový: Michael Douglas a Alan Arkin. Ve třetí, závěrečné řadě seriálu z produkce Netflixu o jeden z těch důvodů přijdeme. Sedmaosmdesátiletý Arkin odmítl v covidové době pokračovat, a tak hned první epizoda startuje pohřbem jeho postavy.

A zesnulý Norman Newlander, za všech okolností jízlivý, nevděčný, a přece v jádru dobrý agent herce, jenž už má to nejlepší za sebou, citelně chybí nejen svému klientovi, ale i divákům. Současně se však z jeho absence stává nosné a v závěru i hluboké téma.

Tvůrci pak Michaelu Douglasovi do cesty poslali nového spoluhráče: Kathleen Turnerovou. Náhrada je to více než důstojná – coby vědoucí „ex“ si s Normanem v uštěpačnosti nezadá, a tak si užíváme řadu rozkošnicky podaných manželských přestřelek, jež možná nemají výbušnost těch z Války Roseových, v níž se Douglas a Turnerová potkali před dvaačtyřiceti lety, ale zase z nich cítíme život v celé jeho složitosti.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.