nahoru

S online turné je 100x víc práce než sednout do dodávky a objet republiku, přiznává Petr Fiala z Mňágy a Žďorp

Prezentace klienta 14. května 2021 • 10:30
S online turné je 100x víc práce než sednout do dodávky a objet republiku, přiznává Petr Fiala z Mňágy a Žďorp
foto: Profimedia.cz

O tom, že jsou živá vystoupení před publikem nenahraditelná, se během uplynulého roku přesvědčila řada umělců. Někteří odmítli byť se o to jen pokoušet, jiní začali streamovat. Mňága a Žďorp patří k těm nezdolným. Její frontman Petr Fiala sice zpívá, že mu trvalo dlouho, než se stal optimistou, nicméně přerod to byl evidentně úspěšný. Aspoň z pohledu fanouškům. Těm totiž kapela hraje každý sobotní večer už dva měsíce a další tři týdny ještě bude. Navzdory tomu, že je s Jarní online šňůrou větší dřina, než by bylo s živým koncertováním. 

„Upřímně, je s tím stokrát víc práce než jenom sednout do dodávky a odjet někam odehrát koncert, ale stojí to za to – absolutně! V sobotu v noci skončí jeden báječný stream a od neděle už se chystá další. Učíme se další písničky, naše i hostovské, a co nejvíc věcí okolo šňůry si děláme sami – od prodeje lístků až po úklid zkušebny. Nemalé náklady se podařilo zaplatit ještě před prvním koncertem, což je taky fajn a je to i odraz našeho loňského streamování,“ hodnotí zpěvák Petr Fiala dosavadní průběh jarního turné, na které si kapela přizvala dvě desítky hostů. Během uplynulých osmi týdnů už si tak šestice muzikantů zazpívala třeba s Mekym Žbirkou, Čechomorem, Tomášem Hanákem, Karlem Plíhalem, Lukášem Pavláskem nebo Petrem Zelenkou.

Petr Fiala a Lukáš Pavlásek hrají Básníky ticha:

„Hosté jsou bez výjimky bezvadní, vždycky nás překvapili svou invencí, vtipem a svým uměním. Byla to samozřejmě drzost jako prase pozvat si všechny ty esa a osobnosti. Jsem si jistý, že za ‚normálního‘ provozu by nikdo neměl čas na společné setkání, takže jsme šťastní, že jsme tu ‚na hovno‘ dobu takhle supr využili, což je hlavní smysl celé akce – nesedět na prdeli, ale fungovat dál,“ přiznává primární motivaci Fiala. Před kamerami internetové televize Mall.tv bude hrát až do konce května, pak věří, že se s fanoušky konečně potká tváří v tvář, nejen na online chatu.

„Následující sobotu přivítáme ve zkušebně dva střapáče – Milana Cimfeho a Romana Holého. Oba jsou to skvělí hudebníci a producenti, kteří zanechali na české scéně mnoho stop. Těšíme se na zábavný večer, neboť oběma není žádná sranda cizí, a jsme zvědaví, co si připraví do našich písniček. Pak nás čeká ještě společný stream s Vypsanou Fixou, což bude regulérní dvojkoncert u Tibíka na statku, a posledním hostem bude Milan Kuchynka, producent z Mall.tv, se svou kapelou Drtikol,“ dodává.

Koncerty budou k vidění od 20:00 po zakoupení vstupenky na shop.mnaga.cz. Ta stojí 169 korun na večery s hosty a 349 korun na dvojkoncert. Skalní fanoušci si můžou koupit permanentku za zvýhodněných 518 Kč, která platí na všechny tři soboty.

Diskuse ke článku