nahoru

Rockové legendy, Vítkovo kvarteto či Plastic People, zahrají na online koncertech

Viliam Buchert 23. dubna 2020 • 14:00
Rockové legendy, Vítkovo kvarteto či Plastic People, zahrají na online koncertech
foto: Archív kapely

Jedním z dalších zajímavých kulturních projektů v době koronavirové epidemie jsou online koncerty nazvané „Společenské večery přátel Vítkova kvarteta“. Část peněz vybraných pomocí těchto akcí zamíří na dobročinné účely, ale má i pomoci muzikantům, kteří momentálně nemohou veřejně vystupovat. Kromě jiných v rámci projektu zahrají Vítkovo kvarteto či undergroundová legenda The Plastic People of the Universe. První koncert se uskuteční v pondělí 27. dubna.

Každý z vystupujících si sám vybírá adresáta, ke kterému finance poputují. „Chceme vybrat peníze pro projekt Letáky na lednice. Cílem této aktivity je zajistit, aby ti v současné situaci nejohroženější, tedy senioři, měli na jednom místě soustředěny všechny potřebné informace, srozumitelně a přehledně. A aby tím získali pocit klidu. Protože i my jsme již senioři, víme o čem mluvíme,“ řekl pro Reflex.cz Jiří Růžek, zpěvák a frontman kapely Vítkovo kvarteto.

The Plastic People of the Universe zase zahrají pro organizaci sdružující politické vězně.

Koncerty v rámci tohoto cyklu bude možné sledovat od 27. dubna do 1. května vždy večer od osmi hodin na platformě Kultura doma, kde se i dají zakoupit vstupenky.

„Smyslem celé akce je dát v dnešní těžké době prostor i kapelám klubové scény, které jen těžko zorganizují vlastní vystoupení vzhledem k velkým technickým nárokům na zajištění kvalitního přenosu,“ vysvětluje producentka Adéla Wernerová, která společně s dalšími lidmi připravovala program a zázemí pro koncerty.

Pořadatelé navíc počítají s tím, že programy zaměřené na českou klubovou scénu budou dále pokračovat i po skončení současného nouzového stavu a epidemie. Měly by propojovat různé umělecké, charitativní a další aktivity.

Program „Společenských večerů přátel Vítkova kvarteta“:

27. dubna: Vítkovo kvarteto a Veteráni studené války

28. dubna: The Plastic People of the Universe

29. dubna: Vladivojna La Chia a Eva Turnová se skupinou Eturnity

30. dubna: Mucha s kapelou

1. května: Pořadatelé slibují na tento večer překvapení.


Kdy může skončit karanténa? Byla vládní omezení přehnaná? Jak se může pandemie dál vyvíjet? Přečtete si v novém tištěném Reflexu velký rozhovor s profesorem Pavlem Kolářem a imunologem Jaroslavem Svobodu >>>

Reflex 17/2020 Reflex 17/2020Foto Archív


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo