nahoru

Vernisáž v době Korony! Pro umělce není karanténa nic nového

Marek Gregor 14. dubna 2020 • 19:00
Video se připravuje ...
Vernisáž výstavy KarARTena
• video: 
Trafo Gallery

Hlavní osobnosti pražské Trafačky Blanka Čermáková, Michal Cimala, Jan Kaláb a Jakub Nepraš se rozhodli oslovit své kolegy (namátkou Jana Gemrota, Jakuba Janovského nebo Martina Krajce) a vznikla tak výstava devatenácti umělců, která odkazuje na covid-19.

„První karanténní výstava v historii Trafo Gallery přináší reflexi současné situace ve snaze představit pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností. V životě umělců se paradoxně příliš nezměnilo – jejich běžný samotářský život v ateliérech, kdy se dobrovolně zavírají ve svých karanténách, se od té současných dní výrazně neliší. Doufejme, že se v dohledné době vrátí i společenský život a záhy se zresuscituje i umělecký trh,“ píše se v prohlášení umělců, kteří se o uplynulém víkendu vystřídali v prostorách holešovické galerie, aby tam navezli svá díla.

Výstavu KarARTena můžete virtuálně navštívit zde >>>Klíčová slova: kultura, umění, výstava, Trafo GalleryDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře