nahoru

Zachraň bábu! Jirka Mádl nabízí způsob, jak při pandemii koronaviru ochránit seniory

-bam- 18. března 2020 • 11:10
Video se připravuje ...
Pomoc sousedům s Jirkou Mádlem
• video: 
AdHackers

Herec, scenárista a režisér Jiří Mádl pomáhá spouštět webovou stránku pomocsousedum.cz a spolu s ní kampaň „Zachraň bábu, zachraň dědka“. Lidé si na stránce mohou stáhnout leták a s jeho pomocí pak nabídnout seniorům pomoc – především zajištění nákupů či vyzvednutí léků.

„Cílem kampaně je vyzvat všechny k vzájemné pomoci,“ vysvětluje záměr Jiří Mádl. „Chceme, aby lidé aktivně pomáhali těm, kdo jsou v současné situaci tou nejohroženější skupinou, tedy seniorům,“ doplňuje Jan Dufek, který je i režisérem doprovodných spotů ke kampani.

Kampaň ideově navazuje na známou kontroverzní kampaň Jiřího Mádla Přemluv bábu z roku 2010, ale aktuální provedení nemá oproti ní žádný politický podtext a snaží se co největší měrou šířit osvětu a pomoc pro seniory. „Každý máme babičku nebo dědu, případně známe někoho, kdo už není nejmladší. Každý máme i nějakého staršího souseda, který žije u nás v domě nebo v ulici, a teď máme možnost mu pomoci,“ říká Mádl.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře