nahoru

Marie Rottrová a Meky Žbirka zazpívali na koncertě Reflexu věnovaném Jiřímu Voskovcovi

Reflex.cz 25. června 2011 • 18:00
Causa Voskovec
Causa Voskovec
• foto: 
Reflex.cz

Po loňské májové noci na Kampě, kde jsme společně slavili dvacáté narozeniny našeho časopisu, jsme na sobotu 25. června přichystali další hudební seanci.

 

Tentokrát jsme využili výročí Jiřího Voskovce k tomu, abychom v písničkách Osvobozeného divadla „vykoupali“ několik zpěváků, kteří nás přenesli do atmosféry třicátých let minulého století. Festival United islands of Prague nám na sobotní podvečer půjčil „stage“ na pražském ostrově Žofín a Konzervatoř Jaroslava Ježka hned dva špičkové big bandy.

 

Causa Voskovec - Marie RottrováVIDEO Reflex.cz

 

Na uvítanou dostal každý příchozí na památku placku Reflexu (kdo se  mobilem vyfotil se Zeleným Raoulem v životní velikosti, dostal hned dvě), se kterou Vás v úvodu koncertu v publiku vyfotl Jan Šibík. A uznejte, být na Šibíkově fotce, navíc v době míru, komu se to poštěstí?

 

 

Jan Šibík také zároveň vyhlásil soutěž o nejlepší fotku z United Islands: a tak neváhejte a své fotografie nám posílejte na adresu rxonline@reflex.cz!

 

Od půl páté rozehříval publikum big band Milana Svobody a od šesti hodin již začala zpívaná část večera s velkou kapelou Jana Hály. Za Voskovce a Werichy se „převlékli“ Gipsy.cz., Aneta Langerová, Meky Žbirka, Václav Havelka a  Marie Rottrová.

 

Causa Voskovec - Václav HavelkaVIDEO Reflex.cz

 

Vrcholem večera se pak stal duet Anety Langerové s Marií Rottrovou. Společně zazpívaly píseň Život je jen náhoda. Díky za vaši návštěvu!

Reflex.cz


Diskuse ke článku