nahoru
Premium Komentáře

Jefim Fištejn: Represe Putinova režimu proti opozici sílí. Proč?

Jefim Fištejn 20. září 2019 • 15:20
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj opouští moskevské vězení. Tentokrát letos v srpnu...
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj opouští moskevské vězení. Tentokrát letos v srpnu...
• foto: 
Profimedia.cz

Minulý týden v 41 ruských městech proběhly razie proti občanským aktivistům, nezávislým politikům a volebním pozorovatelům. Je to nejmasívnější akce politického zastrašování v postkomunistickém Rusku.

Navzdory blábolu některých komentátorů o velkolepém vítězství strany Jednotné Rusko volby do moskevské dumy dopadly pro vládní stranu katastrofálně. Jaképak vítězství, když se prokremelští kandidáti k rodné straně vůbec nehlásili a papírově se označovali za „nezávislé“.

Strana Jabloko, jež představuje umírněnou opozici, dokázala dostat do městského zákonodárného sboru sto procent svých kandidátů, kteří z nějakých důvodů nebyli vyřazeni. Ve všech soubojích provládních kandidátů se zástupci čistě formální opozice typu žirinovců či komunistů vyhráli ti druzí, neboť taktikou demokratických sil byla podpora kohokoli, jen ne Jednotného Ruska.

Vzpoura voličů byla dokreslena tím, že posílená komunistická frakce hned ve svém prvním prohlášení žádala zastavení pronásledování a osvobození uvězněných účastníků protestů, což je věc nevídaná, opravdová vzpoura na lodi.

Hrubá síla

 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější