Vláda, nebo trhací kalendář? Drolící se kabinet je důkazem Babišova i Hamáčkova personálního amatérismu | Reflex.cz
nahoru

Vláda, nebo trhací kalendář? Drolící se kabinet je důkazem Babišova i Hamáčkova personálního amatérismu

Jiří Štefek16. května 2019 • 18:40
Populární upravená fotka vtipně zachycuje zužování Babišova týmu odborníků
Populární upravená fotka vtipně zachycuje zužování Babišova týmu odborníků
• foto: 
Andrej Babiš/internet

Kabinet Andreje Babiše na konci května opustí ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD. Jde již o šestou rezignaci nebo odvolání ministra z druhé vlády premiéra Babiše. Na to, že tato vláda není ještě u moci ani rok, je šestý končící ministr velice tristní výsledek. Je to další důkaz totálního personálního amatérismu šéfů obou koaličních stran, ale i personální bídou uvnitř stran samotných.

Když k tomu přičteme jména ministrů, kteří byli v první jednobarevné Babišově vládě a do druhé se už nedostali, začíná to připomínat telefonní seznam. Karla Šlechtová (i se svým psíkem) či Robert Pelikán už upadli v zapomnění, Martin Stropnický se raději takticky stáhl na ambasádu do Izraele.

A pak už to nabírá na obrátkách a za nimi do nicoty rychlým krokem následuje i umíněná plagiátorka Taťána Malá, neschopný dopravák Dan Ťok, servilní a komunikačně neschopná Marta Nováková či Jan Kněžínek, který od samého začátku vlastně ani ministrem spravedlnosti být nechtěl. A ať jsme úplní, za ČSSD řadu popravenců doplňuje rovněž diplomku opisující Petr Krčál a nyní Antonín Staněk, který zase nadělal paseku v kulturních institucích a poštval proti sobě kulturní veřejnost.

Porno pro intelektuály se poněkud zvrhlo aneb Mozkový orgasmus jak na běžícím pásu

Sliby, chyby

Zkrátka co ministr, to pořádná polízanice a tak trochu i ostuda. Ale jak pro koho. Zatímco obyčejný člověk by se po tom všem stranil a chodil by pomyslnými kanály, politici mají jiný žaludek. Ono je to dáno tím, že do politiky jdou primárně vydělávat peníze. Z jejich pohledu to není služba státu, ale klasický job. A když jeden skončí, druhý se najde hned poblíž. A třeba i opět ve službách státu.

Když loni před začátkem léta Babiš s Janem Hamáčkem (za vydatného přispění svých věrných komunistických přátel) sestavovali vládu, měli ústa plná o tom, jak se bude makat, jací jdou do vlády odborníci a že vyčistí chlív po předchozích vládách tradičních stran. A výsledek? Jsou na tom ještě hůř než za dob, které tak hlasitě kritizovali.

Jak se volí ve volbách do Evropského parlamentu? Vybrat jediný lístek a kroužkovat jen…

Bídná personální základna

Tristní zde však je ještě jedna skutečnost. Hnutí ANO funguje už od roku 2011 a bylo či je již ve třetí vládě. Historii ČSSD netřeba připomínat. Je však tristní, že právě tyto strany, které jsou u lizu a tudíž lákají do svých řad mimo jiné i nejrůznější mocichtivostí pokřivené lidi, mají tak bídnou personální základnu.

To se projevuje tím, že do vlády nominují neschopné či nešikovné lidi. Ti jsou samozřejmě loajální až za hrob a za teplý flek a jeho udržení jsou schopni říkat cokoliv, ale stav této země a vládní politika tím velice trpí. Nejhorší však na tom je zjištění, že pár podobných neschopů či amatérů ve stávající vládě stále ještě zůstává. Otázka pak je logická: Kdo přijde na řadu příště?

Příběh Jeffa Bezose od založení Amazonu až po rozvod. Kolik miliard z jeho majetku ho…
Varys k Melisandře: „A ta malá holčička, tu jsi zabila ty!“
Kateřina Kadlecová 14. května 2019 • 09:17

Varys k Melisandře: „A ta malá holčička, tu jsi zabila ty!“
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější