Dominik Feri a neuvěřitelné svinstvo: Národ tleská rasistickému útoku | Reflex.cz
nahoru

Neuvěřitelné svinstvo: Národ tleská rasistickému útoku na poslance Feriho

Jiří X. Doležal22. dubna 2019 • 18:00
Dominik Feri - ilustrační snímek
Dominik Feri - ilustrační snímek
• foto: 
Karel Kopáč

Společnost překročila další předěl – poslanec Feri, který má část předků z Etiopie a nevypadá jako typický Čech, byl fyzicky napaden dvěma slušnočechy. Něčím – nožem, křáplým sklem či jiným život ohrožujícím břitem mu rozřízli záda, takže dle mého soudu šlo o pokus o vraždu. Na Facebooku – dokonce i na mé zdi, kam nechodí voliči Okamury – útočníkům řada spoluobčanů tleská.

Když došlo k útoku, kdy – z politických a/nebo rasistických důvodů - napadli jednoho z našich poslanců a pořezali jej na zádech, dost jsem se vyděsil. Dokonce i zákon - paragraf o nutné obraně - umožňuje občanovi, aby se, když jej někdo útokem zbraní ohrožuje na životě, obrátil a střílel. Nůž či křáplá láhev v zádech ohrožují život. A že někoho takto napadnou dva kreténi, je naprosto nepřijatelné. A napsal jsem si na svou FB zeď: „Útok na poslance Feriho ukazuje, že v ČR by už měl každý, kdo vypadá jen trochu odlišně než průměrný volič Babiše, Okamury a Zemana, nosit zbraň. Z hlediska reality boje zblízka je říznutí nožem do zad, které Feri utrpěl, pokus o vraždu.“

Karel Steigerwald: Staněk odvolal Fajta. Mstivý Zeman ho navedl
Karel Steigerwald 21. dubna 2019 • 12:12

Karel Steigerwald: Staněk odvolal Fajta. Mstivý Zeman ho navedl

Hlas blbů

Za jakýkoliv rasistický projev nebo schvalování násilí již léta na svém FB banuji, a vzhledem k tomu, co píšu do Reflexu, se netěším velké popularitě u okamuroidních xenofobů - stejně jako u ultralevice a veganů. A tak je nemám mezi přáteli, a nemyslím si, že my měli proč sledovat mé veřejné příspěvky. Přesto jsem se během pár hodin dočetl (komentáře jsou záměrně ponechány bez úprav):

V.P.: Útok na toho tvora vzdáleně podobnému člověku stejnou měrou ukazuje, že za blbé kecy člověk i v dnešní době nese zodpovědnost.

B. Z.: Dostal na piču, protože si už dlouho koledoval, Veselé Velikonoce!

B. Z.: A vůbec, na Srí Lance vybuchují nevinní lidé a vy tu řešíte blba , který si to za své blbé kecy zasloužil.

P. V. ...je velmi zajímavá podívaná, kolik lidí ví o té věci kulové, ale již pociťuje nutkavou potřebu vyjádřit své pohoršení...

Nahlédněte do života v lesbické komuně prostřednictvím unikátních fotografií

On si to udělal sám!

R. S.: Být černý jako Feri, nebál bych se. Před půl rokem mne mezi zastávkou Husinecká a Hlavní nádraží ukradli dva ferovci peněženku s doklady a při následné rvačce to odnesl můj zub a doufám, že útočníka zlomeny prst. A co jsem si vyslechl býlých (ponecháno v původním znění, pozn. jxd) sviní ani nebudu říkat. Peněženku stačili vyhodit komplici (ponecháno v původním znění, pozn. jxd) ještě na zastávce. A hlásit policii? Nejsem Feri, abych z toho měl užitek, a hlavně doposud nevím, co incidentu Feri předcházelo.

J. Č.: Ano, před rokem málem zabili poslance AfD v Německu a u nás ticho po pěšině. Tomio Okamura je denně terčem rasistických útoků od příznivců Feriho a u nás ticho po pěšině. To pokrytectví mediálních elit je směšné. Lidi ale ví, kde je pravda. Feri se potřebuje zviditelnit, když o něm není rok slechu.

P. S.: Každý, kdo trochu sleduje předvolební období, ví, že se podobné "útoky" objevují - a jsem k nim skeptický. Podobně fejkově působil útok na Topolánka, konflikt Biomasy, nebo akční Petr Mach. Ferry se pro předvolební klip svlékl a jeho práci politickou shrnuje výraz attention bitch - tedy poutá pozornost, ale jen podobnými eskapádami.

Suma sumárum…

V době, kdy ti lidičkové psali svůj hnus na Facebook, už byly ve věrohodných zdrojích včetně prohlášení policejního mluvčího a nemocnice informace, že policie vyslechla podezřelé, jejich fotky pořízené samotným Ferim byly na řadě serverů, a jak na zpravodajských mediích, tak na sociálních sítích byly fotky, jak poslance odvádějí jeho přátelé po incidentu s řeznou ránou v oblasti srdce na zádech, a fotky byly i z nemocnice. Přesto řada lidí tvrdila, že útok nebyl.

Zlo je v lidech, od holocaustu jsme se nezměnili. Masaryk tu zavedl zdrcující…

Ti hloupější šli do úplného regresu, a – podobně jako malé dítě – událost popřeli. Jeden z nich – přestože fotku té řezné rány mohl vidět na netu téměř všude – psal, že o tom všichni „vědí kulový“. Dunning – Krugerův efekt, blba nepřesvědčí, ani když vidí pravdu na vlastní oči.

Ti chytřejší – kterým zbytky zdravého rozumu úplné popření reality neumožnily – se pokusili dětinsky z události vylhat tím, že se těmi dvěma lidmi nechal Feri říznout do zad sám pro reklamu. Sice o něco méně stupidní, ale zase regres – pokud chceme něco vyargumentovat, vymyslíme si třeba absolutně nepravděpodobný nesmysl, abychom se z toho jako malé dítě vylhali. Jak když přijde školák pozdě na vyučování, a říká, že jim měnili schody.

Řada spoluobčanů se prostě shodla na tom, že se vlastně – útok neútok – nic neděje. Ti největší idioti si myslí, že to Ferimu patří, protože má jiné politické názory než oni, nebo proto, že je černej. A takovým je třeba dávat přes hubu.

Ti o trošku méně hloupí také říkají, že se nic neděje, aby nepřišli o svůj klid. A tak si to olžou nesmyslem, že si Feri zaplatil rozříznutí vlastního hřbetu kvůli politické reklamě. Prostě – celá řada našich spoluobčanů chápe rozříznutí zad jinému člověku kvůli jeho odlišným politickým názorům a/nebo odlišného vzhledu za něco normálního, aby to nenarušilo jejich klid. Což pro celou společnost zavání strašlivým malérem.

„Židé jsou naše neštěstí.“ Podívejte se na 30 snímků běžného života v nacistickém Německu
Vladimír Pikora: Bude vlastnictví zase fuj-fuj?
VLADIMÍR PIKORA 4. dubna 2019 • 13:35

Vladimír Pikora: Bude vlastnictví zase fuj-fuj?Klíčová slova: Dominik Feri, útok, rasismus, komentáře


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější