Očima libertariána: Jak s nadhledem usadit věčné prudiče | Reflex.cz
nahoru

Očima libertariána: Jak s nadhledem usadit věčné prudiče

Roman Kříž22. dubna 2019 • 07:00
S nonšalancí, grácií a nadhledem věci okomentovat tak, aby se všichni ti, kteří mají v popisu práce neustále vytvářet nějaké zdánlivé konflikty a zdánlivé problémy, cítili hloupě.
S nonšalancí, grácií a nadhledem věci okomentovat tak, aby se všichni ti, kteří mají v popisu práce neustále vytvářet nějaké zdánlivé konflikty a zdánlivé problémy, cítili hloupě.
• foto: 
Profimedia

Kéž by nonšalance, graciéznost a nadhled nebyly nedostatkovým zbožím. Mám ve své sociální bublině různé lidi. Miliardáře i skorobezdomovce, vysokoškoláky i „lopaty“, vysoce inteligentní i ty, kterým příroda inteligenci kompenzovala něčím jiným (pozor, neplést s blbci, těm se vyhýbám jak v životě, tak na sociálních sítích).

V té bublině mám i jistou dámu středního věku. Osobně se neznáme, jen spolu občas komunikujeme na Facebooku. Ale je rozkoš občas číst její komentáře.

Například k tématu smyslem už poněkud posunutého #MeToo. Popisoval jsem tristní zkušenosti mého kamaráda, který má firmu v USA, kde už diskriminaci používají snad všichni, aby mohli někoho zažalovat. Na to napsala: „V jedné písničce byla slova ,,pochval strom a má plno květů”. Většina z nás potřebuje milou mužskou pozornost, jako životabudič. To mentální kastrování chlapů vymyslely obludy jako mstu a zastírací manévr vlastní ubohosti.“ No řekněte, nepookřeje srdce z takových slov?

Nebo k tématu kojení v bance: „Ultrakojička si špatně vysvětlila dávnou radu pro ty, na kterých se příroda nevyznamenala. ,,Která není krásná, měla by být zajímavá”. Na druhou stranu se v Čechách víc než krása a zajímavost cení trapnost.“ Nádhera, co?

Červenou Karkulku zachrání kosmonautka, Sněhurka pracuje v IT: Přepišme nekorektní pohádky

Práce je všude dost

Mně strašně ve veřejném prostoru chybí takovéto komentáře. S nonšalancí, grácií a nadhledem věci okomentovat tak, aby se všichni ti, kteří mají v popisu práce neustále vytvářet nějaké zdánlivé konflikty a zdánlivé problémy, cítili hloupě. A aby se cítili hloupě i ti, kteří jim vycházejí vstříc a tyto „konflikty“ a „problémy“ řeší.

A všem těm samozvaným „obětem“ veřejně nabízím: U nás v kanceláři můžete v klidu kojit, nám to nevadí. Pokud hledáte práci, kde můžete být užitečné a kariérně růst, pak vám rád pomůžu. Práce je všude dost.

Autor je zakladatelem Libertariánského institutu a kandiduje za Svobodné do EP.

Očima libertariána: Kdo nám vládne aneb Proč se ke korytu dostane spíš prase než anděl
Hra o trůny: Exkluzivní rozhovory Reflexu s herci kultovního seriálu

Roman KřížVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější