Zdravotnictví zadarmo, penze pro každého i víc státních zaměstnanců. USA zachvátilo socialistické šílenství | Reflex.cz
nahoru

Zdravotnictví zadarmo, penze pro každého i víc státních zaměstnanců. USA zachvátilo socialistické šílenství

Michal Půr, info.cz17. února 2019 • 08:00
Zdravotnictví zadarmo, penze pro každého i víc státních zaměstnanců. USA zachvátilo socialistické šílenství
foto: ČTK

Není to zpráva, která by v Česku nějak zásadně rezonovala, ale stojí za to jí věnovat pozornost. Stále hlasitější demokratická politička a aktivistka Alexandria Ocasio-Cortezová, která byla loni zvolena do Sněmovny reprezentantů, představila svůj plán, jenž má spasit Spojené státy.

V narážce na geniální Nový úděl (New Deal) prezidenta Franklina D. Roosvelta, který vyvedl USA z hospodářské krize, žena známá pod zkratkou AOC odhalila detaily takzvaného Nového zeleného údělu (New Green Deal). A je to čtení, nad nímž nejedno socialistické srdce zaplesá.

Demokratka mimo jiné navrhuje, aby se Spojené státy staly do 10 let zcela nezávislými na fosilních palivech a pozor i na jaderné energii. To je v zemi, která se poměrně nedávno stala konečně energeticky nezávislou, poměrně troufalý plán. Ocasia-Cortezová toho chce dosáhnout tím, že rychlovlaky nahradí letadla, budou povolena jen auta na elektřinu a nabíjecí stanice budou všude. Podobně „přesný“ plán mimochodem dostáváme od zastánců elektromobility i v Evropě. Prostě všude a hotovo.

Právě teď a právě tady! Perfektně načasovaná fota, která vás zaručeně pobaví

Lenin se usmívá

Ruku v ruce s Novým zeleným údělem jde i plán na instalaci evropského sociálního modelu ve Spojených státech. Ocasio-Cortezová tomu tak sice neříká, ale inspirace je zjevná. Zdravotnictví zadarmo, penze pro každého, vytvoření většího množství státem placených pracovních míst a v neposlední řadě i třešnička na dortu v podobě podpory pro lidi, kteří „nechtějí pracovat“. Kdyby vás napadlo, kde chce bývalá barmanka na svoje nápady vzít, nemusíte se obávat. Odpověď AOC cituji pro jistotu celou.

„Je to investice do naší ekonomiky, která by měla rozmnožit naše bohatství. Otázka tedy nezní, jak za to zaplatíme, ale jak naložíme s naším novým sdíleným bohatstvím.“ Vidíte to? Vladimír Ijlič Lenin se pousmál, přestože už pěkný čas leží v mauzoleu. AOC přišla na to, na co se Lenin se svými následovníky snažil přijít takřka celé jedno století. A vy jste kritizovali ministryni práce Janu Maláčovou a hanlivě ji přezdíváte Venezuela. Proti AOC je to ovšem konzervativní síla klausovského střihu.

Každopádně platí, že pokud je AOC nadějí Demokratické strany pro prezidentské volby, které se budou konat v roce 2024, zůstávám v klidu. V klidu ostatně může zůstat i Donald Trump. Demokraté mu dláždí cestu k dalšímu volebnímu vítězství.

Další články Michala Půra si můžete přečíst ZDE >>>

Z Venezuely utekly miliony lidí, na bankovkách ubylo pět nul, země se rozkládá
Jeho lid trpí hladem, sám si dopřává opulentní žranici. Diktátor Venezuely Maduro je…

Michal Půr, info.czVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější