nahoru

Karel Steigerwald: Časy, kdy Rusové sestřelovali civilní letadla, jsou zpět

Karel Steigerwald 27. listopadu 2018 • 11:00
Video se připravuje ...
Ruská loď naráží do ukrajinského remorkéru
• video: 
Facebook.com

Napadli ukrajinský člun. Svým mocným tučným ruským tělesem napadli malou hubenou ukrajinskou loď. Viděli a slyšeli to všichni, protože všechno, co se stane, někdo dá na internet i se zvukem. Jsou na tom hůř, než když sestřelili civilní letadlo v mlhách dálného východu. Tehdy se jim lhalo mnohem lépe.

Až se Rusové dostanou na západní hranici Ukrajiny, budou nám o jedny hranice blíž. Pak už budeme zas na řadě my. Krok za krokem se blíží tam, kde už za Stalina byli. Po vítězství nad Hitlerem v roce 1945 se Stalin zmocnil obrovských území střední a východní Evropy. Stal se tak nejen osvoboditelem, ale hned nato také okupantem.

Když se komunismus vnitřně zhroutil, okupované země toho využily a osvobodily se. Po třiceti letech vnitřních zmatků se Rusko zas ustálilo jako zamindrákované agresivní impérium a pokouší se tehdejší říši obnovit. Většina ruských hranic je horká, s Kavkazem, s Pobaltím, s Ukrajinou.

Čeští přátelé Rusů se Zemanem v čele by měli svou lásku znovu promyslet. Opravdu chtějí dát Rusům šanci, aby si nás nějakým modernějším způsobem zas připojili? Prezident promluvil v Jeruzalému jako statečný muž, který se zastává svobodného a demokratického státu proti islámskému terorismu.

Možná ho ruský člunový útok pobídne k úvaze, že také nám je západní demokracie mnohem bližší než nebezpečné Rusko. Čas na to ještě má, Rusové na naší hranici nebudou už zítra, nýbrž až pozítří. A aby nás ujistili, že svůj pochod na západ myslí vážně, jako vždy lžou: to Ukrajinci stříleli po nás!
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější