Karel Steigerwald: Janeček ničil konkurenty Agrofertu, teď prchá suchou cestou. Piráti, na něj! | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Janeček ničil konkurenty Agrofertu, teď prchá suchou cestou. Piráti, na něj!

Karel Steigerwald1. listopadu 2018 • 11:30
Ředitel Finanční správy Martin Janeček.
Ředitel Finanční správy Martin Janeček.
• foto: 
ČTK

Babišův muž Janeček na vlastní žádost odstoupil. Důvodů má dost, nebude je ale jmenovat. Šéf ho pochválil, dobře prý vybíral daně, rozmetal karuselové obchody a zničil daňový ráj v Praze. Škoda, že o tom veřejnost neví.

Spíš to totiž vypadá, že Janeček prchá suchou cestou dřív, než bude zle. Veřejnost ví, že v řadě případů zaklekl podle Babišovy poučky na vybrané firmy a s argumentem, že v budoucnu asi nezaplatí daně, je úřední cestou zničil. Majitele přivedl na mizinu. Několik majitelů už má rozsudek od soudu, že k tomu zakleknutí neměl stát zastoupený Janečkem žádný důvod. Škodu, jde do milionů, bude poškozeným hradit.

Marek Stoniš: Můj Nohavica a Puškinova cena
Marek Stoniš 31. října 2018 • 16:19

Marek Stoniš: Můj Nohavica a Puškinova cena

Protikorupční horlivost se zde ozbrojila vachrlatou zbraní, domněnkou, že musí teď zasáhnout, protože podezřelý v budoucnu spáchá zločin. Když do světa zákonů vstoupí domněnka, zákonitě dojde i k jejímu zneužívání. Nejinak Janeček.

To je krásný námět pro Piráty, kteří mají v programu i v celkové ideologii požadavek, aby úředníci, kteří způsobí státu škodu, museli ji uhradit a aby se jejich kejkle dostaly před soud.

Tak to asi budou důvody Janečkova úprku. Piráti by ho měli dostihnout a vyzkoušet si své ideje v praxi. Otázkou je, jestli jim Janečka Babiš vydá. Myslím, že ne.

České ekonomické století: Neexistuje fatální důvod, aby bohatnutí české společnosti …
Kauza Finanční správa: Ředitel Janeček ničí konkurenty Agrofertu
Jiří Sezemský 18. října 2017 • 16:19

Kauza Finanční správa: Ředitel Janeček ničí konkurenty Agrofertu
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější