Karavana imigrantů míří k USA, neziskovky pomáhají „podivným lidem“ přejít hranici | Reflex.cz
nahoru

Karavana imigrantů míří k USA, neziskovky pomáhají „podivným lidem“ přejít hranici

Lukáš Lhoťan26. října 2018 • 15:10
Karavana imigrantů míří k USA, neziskovky pomáhají „podivným lidem“ přejít hranici
foto: Profimedia.cz

Vážnou obavu v USA vyvolává prohlášení prezidenta Guatemaly Jimmyho Moralese, že v poslední době bylo v jeho zemi zatčeno zhruba 100 teroristů, hlavně operativců Islámského státu. Prezident Morales tuto informaci pronesl na konferenci konané v hlavním městě USA počátkem měsíce října, píše web britského deníku DailyMail.co.uk.

Znepokojení souvisí se snahou několika tisíc ilegálních imigrantů podporovaných neziskovými organizacemi, kteří pochodují přes střední Ameriku směrem k hranici Mexika s USA s cílem ji překonat.

Jak píše novinář Todd Bensman na webu Centra pro imigrantská studia, Guatemala slouží jako vstupní brána do Mexika a poté do USA pro ilegální imigranty i z Blízkého východu. Bezpečnostní analytici z USA se obávají, že pozemní hranice USA s Mexikem slouží islamistickým skupinám k infiltraci agentů do USA, píše ve své analýze Bensman na webu Centra pro národní obranu a bezpečnost.

Bohumil Pečinka: Chemnitz, Merkelová, imigranti aneb Chce být svět klamán?

K celé věci se již vyjádřil i americký prezident Trump na Twitteru, kde upozornil, že mezi imigranty pochodujícími k hranici Mexika a USA jsou i podivní lidé z Blízkého východu. Podle Trumpa nejsou mexické bezpečnostní složky schopny zastavit pochodující migranty, a proto nařídil americkým bezpečnostním složkám připravit se k zastavení pokusu ilegálních imigrantů prolomit americkou hranici.

Takzvanou karavanu migrantů organizují neziskové organizace již několik let s cílem pomoci ilegálním migrantům k snadnějšímu způsobu, jak se ilegálně dostat do USA. Tato aktivita se těší podpoře i některých levicových amerických politiků, například americký prezident Trump obvinil svého předchůdce Obamu, že proti této ilegální snaze pronikat do USA účinně nezasahoval a toleroval ji.

Špína, hlad a beznaděj: Imigranti v New Yorku živořili v těch nejhorších podmínkách,…
Švédsko si neví rady se stovkami manželství nezletilých migrantů. Jsou nelegální, ale…Klíčová slova: komentáře, Donald Trump, USA, imigranti


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější